Romā tiks publicēts rakstu krājums par Jāni Pāvilu II un Katoļu Baznīcu Padomju Savienībā

Piektdien, 18. jūnijā, Romā, Pontifikālajā Gregora universitātē tiks prezentēta grāmata: “Jānis Pāvils II un Katoļu Baznīca Padomju Savienībā un valstīs, kas radās pēc tās sabrukuma. Karola Vojtilas dzimšanas simtajā gadadienā”. Tās redaktors ir šīs universitātes Baznīcas vēsture un kultūras mantojuma fakultātes profesors Jans Mikruts.

Darbā tiek analizēta Padomju Savienība, tās attiecības ar reliģiju, sākot no savienības izveidošanas līdz iziršanai, kā arī izvērtēts Jāņa Pāvila II pontifikāts, viņa attiecības ar padomju valstu baznīcām un personīgais atbalsts tām.

Rakstu krājumā ir ietverti 45 raksti, kurus uzrakstījuši autori no valstīm, kas izviedojās pēc Padomju Savienības sabrukuma. Par Jāņa Pāvila II nozīmi Latvijas katoļu Baznīcā krājumā ir ietverti četri raksti. To autori ir: Inese Runce Dr.hist, priesteris Mihails Volohovs, Andris Priede Dr.hist.eccl., Māra Kiope Dr.phil. un Solveiga Krūmiņa-Koņkova Dr.phil.

Pasākums sāksies pl. 17 (pl. 18 pēc Latvijas laika). Tajā piedalīsies Gregora universitātes rektors tēvs Nuno da Silva Concalves SJ, Austrumu Baznīcu kongregācijas prefekts kardināls Leonardo Sandri, Kauņas emeritētais arhibīskaps kardināls Sigitas Tamkevičius, pareizticīgo Baznīcas Maskavas patriarhāta arhibīskaps metropolīts Ioanns (Roščins) un J. Mikruts.

Pasākuma laikā tiks nodrošināts sinhronais tulkojums itāļu un krievu valodā.

Pasākums notiks tiešsaistē. Lai tajā piedalītos, līdz 11. jūnijam ir jāpiesakās ŠEIT.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti