Iznākusi poļu komponista Bembeneka kora dziesmu grāmata latviešu valodā

Sestdien, 17. jūlijā, pl. 20.00 Radio Marija Latvija ar radiokoncertu tiks atvērta poļu komponista un diriģenta Pāvela Bembeneka kora dziesmu grāmata latviešu valodā „Deus Caritas Est“. Grāmatā ir 70 viņa komponētas dziesmas un dziesmu apdares, kā arī Svētās Mises daļu dziedājumi. Šo komponistu Latvijas baznīcu koru dziedātāji ir iepazinuši liturģiskās mūzikas darbnīcās, kas jau vairākus gadus notiek Liepājā. Lielāko daļu dziesmu latviski tulkojusi Kristīne Locika, teoloģiskais konsultants ir tēvs Oskars Jablonskis OP.

Radio Marija ēterā skanēs koncerta ieraksts, kas tapa jūlija sākumā, kad Liepājā norisinājās kārtējās – jau ceturtās – Liturģiskās mūzikas darbnīcas komponista P. Bembeneka vadībā. Tajās piedalījās dalībnieki no visas Latvijas. Koncerta sākumā ievadvārdus teiks komponists un tēvs Oskars. Koncertā varēs piedzīvot Dieva iemesotās Mīlestības stāstu, jo skanēs liturģiskā gada dziesmas. Varēs dzirdēt gan Ziemassvētku, gan gavēņa, gan Lieldienu laika dziedājumus. Ieraksta tapšanā iesaistījās arī Latvijas poļu kopiena, tāpēc būs dzirdamas arī dažas dziesmas poļu valodā.

Grāmata izdota izdevniecībā „LiePa“. Tā tapa ar Polijas Vēstniecības Rīgā atbalstu un ir paredzēta, pirmkārt, liturģisko mūziku darbnīcu dalībniekiem, kā arī Latvijas baznīcu koru lietošanai.
Koncerta dzīvais ieraksts notika kultūras centra „Wiktorija” telpās Liepājā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti