Jūlija “Vēstneša” uzmanības centrā dzīves jēga

Iznācis izdevuma “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” jūlija numurs, kurā šoreiz uzmanība pievērsta jautājumam par dzīves jēgu. Baznīcas dokumentos par evaņģelizāciju izskan doma, ka jaunieši meklē atbildes uz eksistenicāliem jautājumiem, tostarp par dzīves jēgu, un mūsu kā kristiešu uzdevums ir palīdzēt rast atbildes uz šiem jautājumiem.

Redaktora slejā žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta, ka dzīves jēgas jautājums ir svarīgs. Un svarīgi ir arī pašiem meklēt atbildes, formulējumu tam, kāda ir mana dzīves jēga. Redaktore atklāj, ka viņas sirdi ielīksmojis kādā kristīgā grāmatā izlasīts dzīves jēgas formulējums: “Īsumā tas skanēja šādi: Dievs savā bezgalīgajā mīlestībā ir radījis cilvēku, viņā ieliekot noteiktu aicinājumu un potenciālu. Cilvēka dzīves jēga ir šo potenciālu mūža garumā atklāt un īstenot.”

Numura tēmas ietvaros vispirms ir māsas Emanuēlas raksts “Par skūpstiem un kapteiņiem jeb dzīves jēgas dziļākie meklējumi”. Latvijas Starpdiecēžu augstākā garīgā semināra profesors priesteris Bartolomejs Sobierajskis raksta par to, ka Svētajos Rakstos varam atrast piemērus par dzīves jēgas meklējumiem. Viņš pievēršas ķēniņa Sālamana grāmatām, kurās citastarp var rast norādes par dzīves jēgas meklējumiem. Savukārt Marika Čerņavska un māsa Ginta Mākulēna dalās savos dzīves jēgas meklējumu stāstos.

Vēstneša lasītāji šī mēneša izdevumā atradīs arī citus interesantus un aizraujošus rakstus ierastajās rubrikās. Priesteris Dmitrijs Artjomovs MIC rubrikā “Stūrakmens” šoreiz raksta par reliģisko un zinātnes pasaules redzējumu, kuri, viņaprāt, nav pretrunā, un paskaidro arī kāpēc. Rubrikā “Bīskapi Latvijā” šoreiz iespēja iepazīt Valerijanu Zondaku. Arnis Ludboržs sagatavojis rakstu par to, kas ir novenna, Dace Stirāne raksta par savu ciemošanos Auces draudzē. Savukārt rubrikā “Kultūra” Pēteris Bankovskis iepazīstina ar nesen iznākušo grāmatu par Minnu Freimani un viņas ceļojumu aprakstiem. Bērni “Svētdienas skolā” varēs lasīt Daigas Kažes sagatavoto stāstu “Dievs sevi atklāj”.

Iegādājies “Katoļu Baznīcas Vēstnesi” savas draudzes grāmatu galdā vai abonē to un saņem ik mēnesi savā pastkastītē!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti