“KALA Raksti” piedāvā: “Tvītojot ar Dievu” un “Neplānoti”

Augustā lasītājus ar jaunām grāmatām iepriecinājusi izdevniecība „KALA Raksti“, piedāvājot Nīderlandes priestera Mišela Remeri (Michel Remery) darbu „Tvītojot ar Dievu“ un dzīvības aizstāves Ebijas Džonsones grāmatu „Neplānoti“.

M. Remeri aicinājums ir darbs ar jauniešiem. Grāmatā ir apkopoti vairāk nekā 200 jautājumi, kurus par Dievu, ticību, Baznīcu un dzīvi priesterim uzdevuši jaunieši dažādās tikšanās reizēs. Atbildēs sniegti izvērsti skaidrojumi, kas liek aizdomāties. Viņš raksta gan par dažādām ticības pamatpatiesībām, gan nebaidās pētīt un atbildēt uz jautājumiem, kas skar tādas tēmas kā krusta kari, inkvizīcija, garīdznieku grēki, eitanāzija, aborts utml.

Grāmata paredzēta jauniešiem, kā arī visiem, kuri uzdod sev jautājumu: ko nozīmē dzīvot labu un mērķtiecīgu dzīvi. Tā domāta cilvēkiem, kurus interesē katoļticība; tiem, kas gatavojas sakramentiem vai vēlas atsvaidzināt savas zināšanas par ticību, kā arī visiem, kuri vēlas runāt par ticību ar citiem.

ŠEIT ir pieejams arī īss prezentācijas video, kurā M. Remeri stāsta par latviešu valodā iznākušo grāmatu.

Savukārt E. Džonsones grāmata „Neplānoti” ir spēcīga liecība. Tajā aprakstīts, kā, būdama jauna psiholoģijas studente, E. Džonsone piesakās par brīvprātīgo darbam organizācijā “Ģimenes plānošana”, kas atbalsta sievietes krīzes situācijās. Pēc vairākiem gadiem viņa vadītāju vienai no šīs organizācijas klīnikām. Neplānoti viņai nākas palīdzēt ārstam aborta procedūras laikā – Ebija tur ultrasonogrāfa zondi un ir spiesta noskatīties tajā, kas īsti viņas klīnikā tiek darīts. Šī pieredze viņu satricina. Pēc tam viņa kļūst par dedzīgu dzīvības aizstāvi.

Grāmatas vākam ir izmantota Elitas Patmalnieces glezna „Skatiens“. Grāmatas māksliniece Laura Feldberga skaidro, ka šajā gleznā var saskatīt nevis vienu konkrētu sievieti, bet gan sievieti vispār, kura raud, cieš, pārdzīvo. Un arī grāmata ir par izvēlēm, kuras sagādā ciešanas, patiesības meklējumiem un sievietes dzīvi tās sāpīgākajās izpausmēs.

Abas grāmatas varēs iegādāties draudžu grāmatu galdos, kā arī grāmatu veikalos. Tās iespējams pasūtīt mājaslapā mieramtuvu.lv un saņemt pa pastu vai Mieram tuvu birojā, iepriekš saskaņojot.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti