Augusta “Vēstnesis” par mātišķību

Iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” augusta numurs. Tajā šoreiz vairāki raksti, kas veltīti mātišķībai. Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta, ka “katrs no mums ir bijis kādas sievietes klēpī, un šīs pieredzes dēļ mātes loma ir tik īpaša”. Ģimenei veltītā gada ietvaros “Vēstneša” redaktore solīja, ka šogad vairāki žurnāla numuri būs veltīti ģimenei. Šī gada maijā žurnālā bija iespēja lasīt par tēva lomu un tēvišķīgu.

Numura tēmas ietvaros lasītāji atradīs aizraujošu interviju ar vecmāti un piecu dēlu mammu Baibu Stikuti, kurā viņa dalās pārdomās par mātes instinktu, attiecībām ar bērniem, arī tiem, kas miruši vēl mātes miesās, vientuļajām mammām un nepieciešamību atrast līdzsvaru starp mātišķumu un sievišķību. PEP mamma Silva Atvara stāsta par dažādām grūtībām, ar kurām var saskarties mammas, un kā rūpēties par sevi. Priesteris Bartolomejs Sobierajskis dr. theol raksta par Dieva mātišķo mīlestību un priesteris Dmitrijs Artjomovs MIC turpina šo tēmu, aprakstot Marijas mātišķību. Savukārt Marika Čerņavska pievēršas latviešu folklorai, kur meitenes un sievietes tiek salīdzinātas ar liepu.

Jānis Priede dr. theol. rubrikā “Liturģija” raksta par katoļu lūgšanās. liturģijā un arī tik plaši izplatītajā atbildē uz sveicienu “Lai top slavēts Jēzus Kristus!” sastopamo vārdu savienojumu “mūžīgi mūžam”. Žurnālā ir intervija ar Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles ērģelnieku Jāni Karpoviču, kurš jau nedaudz vairāk nekā gadu muzicē katedrālē. Rubrikā “Mana draudze” šoreiz aicinājums ielūkoties Alūksnes baznīcā un tās draudzē, bērnu stūrītī Daiga Kaže piedāvā divpadsmito svētdienas skolas nodarbību. Citās rubrikās lasītāji atradīs vēl vairākus interesantus rakstus.

Pērc vai abonē un lasi!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti