Septembra sākumā Tallinā norisināsies Dominikāņu mākslas dienas

No 1. līdz 5. septembrim Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisināsies Dominikāņu mākslas dienas (Dominican Arts day). No šī gada 6. janvāra līdz 2022.gada 6. janvārim dominikāņu ordenis atzīmē 800 gadus kopš svētā Dominika nāves. Jubilejas gada moto ir “Pie galda ar svēto Dominiku”. Un mākslas dienas Tallinā norisināsies jubilejas gada ietvaros.

Dominikāņu mākslas dienu Tallinā moto ir “Dvēseles slāpes” un to mērķis ir veicināt satikšanos starp konsekrētajām personām un lajiem, kas ar mākslas palīdzību nes Labo Vēsti pasaulē. Viena no pasākuma idejas autorēm un līdzorganizētājām ir Betānijas dominikāņu māsa Hanna Rita Laue, kas kalpo Latvijā. Viņa stāsta, ka pirms pāris gadiem kādas privātas sarunas laikā ordeņa kūrijas atbildīgais par Eiropas reģionu brālis Alans Arnolds pastāstījis par šādu ideju un pēc tam aicinājis māsu Hannu pievienoties organizētāju komandai. “Tā kā redzu, cik ļoti Latvijas un Baltijas valstu iedzīvotāju dvēseles uzrunā māksla, man bija vēl lielāk prieks pievienoties komandai,” atminas māsa.

Par gaidāmo pasākumu Tallinā māsa Hanna stāsta, ka īpaši pandēmijas laikā gan ticīgi, gan aŗi neticīgi cilvēki ir piedzīvojuši dažāda veida dvēseles slāpes. Un mākslinieki spēj ne tikai uztvert, bet arī attēlot un dažādos veidos tematizēt šīs slāpes, palīdzot ikviena personīgajā izaugsmes ceļā. Tāpēc mākslas dienu laikā tiks meklēti veidi, kā tuvoties šīm dvēseles slāpēm, un tiks meklētas atbildes, uz kurieni šīs slāpes mūs ved.

Mākslas dienas tāpat ir lieliska iespēja satikties vietējiem un ārvalstu māksliniekiem, veidot dialogu ar dominikāņie, iepazīstot viņu garīgumu, kā arī atklājot, kā garīgums ietekmē dažādas mākslas formas, kultūru un sabiedrību kopumā. Māsa Hanna cer, ka tāds pasākums kļūs par tradīciju un norisināsies arī turpmāk.

Tallinā vienu darbnīcu vadīs arī Betānijas dominikāņu māsa Diāna Cērmane no Latvijas. Darbnīcā “Deja kā lūgšana” māsa Diāna interpretēs svētā Dominika deviņus lūgšanas veidus, lūgšanā iesaistot visu ķermeni, jo dominikāņiem ir būtisks holistisks skatījums uz cilvēku. Šī lekcija un darbnīca paredzēta 4. septembrī.

Dominikāņu māksas dienu laikā varēs piedalīties ne tikai dažāda veida darbnīcās, bet arī apaļo galdu diskusijās, konferencēs, koncertos un izstādēs, kurās satiksies dažādu valstu dominikāņu mākslinieki un Tallinas mākslinieki.

Papildu informāciju par pasākumu var atrast ŠEIT. Pasākumi pārsvarā notiks igauņu un angļu valodā, bet tiks tulkoti arī franču un spāņu valodā. Pasākumā var piedalīties arī attālināti.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti