Jaunieši tiekas Oāzes nometnē Odzienā

Noslēgusies Oāzes vasaras nometne jauniešiem, kas norisinājās no 22. Līdz 28. augustam Odzienā. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar citiem ticīgiem jauniešiem un kopa pavadīt laiku, apgūt jaunas prasmes un aktīvi pavadīt vasaras pēdējo nedēļu. Kopumā nometnē piedalījās 40 jaunieši un 13 vadītāji.

Katru reizi Oāzē tās dalībnieki pārdomā kādu konkrētu tēmu. Šīs nometnes laikā jaunieši mēģināja iedziļināties pasaules radīšanā. Vairākās lekcijās, kuras vadīja priesteris Arnis Maziļevskis, priesteris Pēteris Skudra un jezuītu tēvs Jānis Meļņikovs jauniešiem bija iespēja padziļināt savas zināšanas un rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem, kas saistīti ar pasaules radīšanu. Dzirdēto pēc tam jaunieši varēja pārrunāt nelielās grupās. Lekcijas un sarunas papildināja vairākas meistarklases. Nometnes dalībnieki varēja spēlēt volejbolu, regbiju vai futbolu, piedalīties teāra meistarklasē, dziesmu radīšanas meistarklasē ar grupas “Divas takas” solistēm, kā arī zumbas nodarbībās vai pērlīšu darbnīcā. Interesenti varēja arī noklausīties lekciju “72 stundas jeb krīzes gatavība” par to, kā iedzīvotājiem būtu jāsagatavojas un jārīkojas krīzes situācijās.

Dienas aktivitātes papildināja tematiskie vakari. Piemēram, piedošanas, slavēšanas, Jēzus pieņemšanas vakars, kuru laikā varēja uzklausīt liecības, lūgties, slavēt. Jauniešiem bija sagatavota arī izklaidējoši vakari. Kādu vakaru tā bija viktorīna, citreiz orientēšanās, ko noslēdza kopā būšana pie ugunskura, bet pēdējā vakarā norisinājās spēles un dejas.

Jautāts par par to, kas ir Oāzes noslēpums un kāpēc jaunieši tās tik ļoti iemīļojuši, A. Maziļevskis, kurš ir bijis teju visās Oāzēs, spriež, ka “Oāzē var piedzīvot dzīvā Dieva reālo darbību. Arī piedzīvot to, kā veidojas attiecības, kad pāri visam ir Svētā Gara klātbūtne”. Viena no nometnes animatorēm Ginta uzskata, ka tā „ir lieliska iespēja jauniešiem satikt tieši tādus pašus zinātkārus, iedvesmojošus un atvērtus jauniešus, lai kopīgi piedzīvotu un dalītos kristīgajā dzīvē. Tā ir iespēja iegūt draugus kristiešus, padziļināt zināšanas vēl neapgūtās tēmās. Un, protams, jautrība un kustību prieks ir garantēts”.

Nometnes dalībniece Everita uzskata, ka Oāzē “var justies droši, tu tiec uzklausīts, saprasts, atbalstīts, pieņemts. Ir iespēja piedzīvot sadraudzību, iepazīt Dievu, piedzīvot Dieva klātbūtni un pārdomāt, kas ir dzīves jēga”. Viņai tā ir iespēja piedzīvot kaut ko jaunu, kaut ko kas maina dzīvi “uz labo pusi”. Savukārt Jolanta Grāvīte atklāj, ka viņai Oāze ir kaut kas īpašs. Pirmo reizi šādā pasākumā viņa piedalījusies Lietuvā. Toreiz viņai bija 17 gadi. Uzmanību piesaistījusi jauniešu jautrība un prieks, animatoru atvērtība, programmas daudzveidība. “Kopš manas pirmās Oāzes pieredzes ir pagājuši nu jau 11 gadi, un šī misija joprojām ir man sirdī. Jaunieši, manuprāt, ir viena no vissvarīgākajām auditorijām. Pusaudža gados bieži tiek pieņemti ļoti izšķiroši lēmumi, veidojas personība, dzīves uzskati, un ir svarīgi, lai cilvēkam šajā vecumā ir kāds, kuram uzticēties, kurš sapratīs un nenosodīs; vieta, kur justies pieņemtam un gaidītam; kāds, kura piemēram varētu sekot un iedvesmoties; kāds, kurš pamanīs kādu talantu, prasmi vai īpašību un iedrošinās to likt lietā,” uzskata Jolanta.

Oāze ir Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas atzars jauniešiem, tā ir nometne jauniešiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem, kas notiek skolēnu brīvlaikos. Latvijā tā norisinās jau devīto gadu. Nometnē jauniešiem ir iespēja klausīties lekcijas, katru dienu piedalīties Svētajā Misē, apmeklēt radošas darbnīcas un sporta aktivitātes. Vakarā programmā tiek piedāvāti gan garīga satura, gan izklaidējošie pasākumi.

Nākamā Oāze norisināsies skolēnu brīvlaikā no 19. Līdz 23. oktobrim. Uzzināt vairāk par Oāzi un pieteikšanos nometnēm var nometnes Facebook kontā “Oasis Latvija”

KABIA; Foto: Oasis Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti