Nedēļas nogalē Siguldā svinēs katoļu baznīcas 25 gadu jubileju

Svētdien, 19. septembrī, ar Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča celebrētu svētku Svēto Misi Siguldas draudze svinēs sava dievnama iesvētīšanas 25. gadadienu. Svētku svinības sāksies jau sestdien, kad interesentiem tiks prezentēts video stāsts “Dzīvā Jēzus Sirds” par Siguldas baznīcas vēsturi.

Draudzē kalpojošais diakons Gatis Avotiņš pastāstīja, ka apmēram 30 minūšu garajā filmā būs iespēja uzzināt draudzes dievnamu vēsturi no laika, kopš kristietība ienāca Siguldā, Turaidā un Krimuldā, līdz šodienas katoļu draudzes dievnamam Raunas ielā 8, Siguldā, kas tika iesvētīts 1996. gada 22. septembrī un ir veltīts Jēzus Svētajai Sirdij. Skatītāji varēs noklausīties draudzes bijušo prāvestu – priestera Bernarda Kublinska, priestera Ronalda Melkera atmiņu stāstus -, kā arī vairāku draudzes cilvēku liecības.

Filmas tapšanā iesaistījās vairāki cilvēki no draudzes, piemēram, Turaidas muzejrezervāta krājuma un ekspozīciju daļas galvenais speciālists Edgars Ceske, projekta vadītājas Aija Avotiņa un Ilze Sproģe, māksliniece noformētāja Esmeralda Tāle, kura sagatavoja arī informatīvus stendus par draudzes dievnamu vēsturi, kas turpmāk būs apskatāmi baznīcā. Ar savu pieredzi videostāsta veidošanā palīdzēja Latvijas TV režisore Irēne Gruzīte, operators Raivo Freimanis un montāžists Ģirts Ģērmanis. Videostāsta pirmizrāde plānota 18. septembrī pl. 18 Siguldas Jēzus Sirds baznīcas pasākumu centrā.

Savukārt svētdien, turpinot ikgadējo tradīciju, draudzes svētku ietvaros tiks prezentētas dažādas draudzes aktivitātes un kalpojumi, piemēram, “Caritas”, pastorālās komandas, svētdienas skolas, ministrantu, kora, Jāzepa vīru grupas, svētceļojumu, baznīcas uzkopšanas komandas, Laulāto tikšanās, Alfas komandas, Alfas laulāto, bērnunama bērnu atbalsta grupas, jauniešu u.c. kalpojumi. Tradicionāli draudzes svētkos šīs dažādās aktivitātes tiek prezentētas, lai atgādinātu par tām jau esošajiem draudzes locekļiem, kā arī aicinātu iesaistīties jaunos, kas draudzē ienākuši pēdējā gada laikā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti