Pasaules Jauniešu dienas norisināsies 2023. gada augustā

Aizvadītā gada pavasarī Laju, ģimenes un dzīvības dikastērijs informēja, ka par gadu uz priekšu – no 2022. gada uz 2023. gadu tiek pārceltas 36. Pasaules Jauniešu dienas. Toreiz netika izsludināts konkrēts pasākuma norises laiks. Šomēnes tika paziņots konkrēts Jauniešu dienu norises laiks. Pasākums notiks 2023. gadā no 1. līdz 6. augustam Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. 

Kā ziņots, Pasaules Jauniešu dienu temats šoreiz ir: “Marija cēlās un steigšus aizgāja” (Lk 1, 39). Tajā izskan aicinājums celties. Pāvests Francisks mudina jauniešus celties un ar steigu atbildēt Kunga aicinājumam izplatīt Labo vēsti, kā to darīja Marija pēc tam, kad bija pateikusi “jā” Kungam. Lūkasa evaņģēlijā lietotais vārds “celties” apzīmē arī augšāmcelšanos un pamošanos dzīvei. 

Aizvadītā gada oktobrī tika izveidots pasākuma logo, bet tā paša gada 22. novembrī, Kristus Karaļa svētkos, notika Jauniešu dienu krusta nodošana portugāļu jauniešiem. Savukārt 2021. gada janvārī Lisabonas organizatoriskā komiteja prezentēja Jauniešu dienu himnu. Tās nosaukums “Há Pressa no Ar” jeb “Steiga gaisā”. Pasākuma sagatavošanas darbos jau tagad iesaistījušies vairāk nekā 400 brīvprātīgie un 21 Portugāles diecēze.

KABIA

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti