Eiropas bīskapi aicina lūgt par Ukrainu un nebūt pasīviem

No Florences, kur šobrīd notiek sanāksme “Vidusjūra, miera robeža”, Viļņas arhibīskaps un Eiropas Bīskapu konferenču padomes (CCEE) prezidents Gintaras Grušas sirsnīgi aicina atbalstīt mieru Ukrainā.

Baznīcas Eiropā asi nosoda šonakt notikušo Ukrainā. Mums ir jārīkojas kopīgi un apņēmīgi, lai nekavējoties izbeigtu Krievijas agresiju, un jādara viss iespējamais, lai aizsargātu nevainīgas sievietes, vīriešus un bērnus: Dieva vārdā, apstājieties tūlīt! Starptautiskajai sabiedrībai un jo īpaši Eiropas Savienībai nav jābūt pasīviem, lai apturētu šo konfliktu, lai ieroči atbrīvotu vietu dialogam un sarunām un lai tiktu aizstāvētas starptautiskās tiesības un Ukrainas neatkarība un teritoriālā suverenitāte. Mums jācenšas izbeigt karu, kas neizbēgami izplatītos no Ukrainas uz kaimiņvalstīm un kļūtu par draudu visai Eiropai.

Eiropas bīskapi un kristiešu kopienas lūdz par šī konflikta upuriem un viņu ģimenēm. Viņi apvienojas ar tiem, kuri cieš no šiem vardarbības aktiem, un pievienojas pāvesta Franciska aicinājumam lūgt un gavēt par mieru: “Lai Miera karaliene pasargā pasauli no kara neprāta”.

V.E. Gintaras Grušas, Viļņas arhibīskaps un(CCEE) prezidents

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti