Tuvojoties Bīskapu sinodes ģenerālajai asamblejai, ticīgos aicina uz lūgšanu par šo notikumu

4. oktobrī Romā sāksies Bīskapu sinodes 16. ģenerālā asambleja. Gatavojoties šim notikumam, Bīskapu sinodes ģenerālsekretārs kardināls Mario Grehs mudina ticīgos visā pasaulē lūgties par šo tikšanos, kā arī būt līdzdalīgiem šajā asamblejā ar savu lūgšanu starpniecību. Kardināls atgādina, ka asambleja, pirmām kārtām, ir garīgs notikums – lūgšana un ieklausīšanās Svētajā Garā, kas ir patiesais šī notikuma galvenais varonis.

M. Grehs norāda uz dažām lūgšanu iniciatīvām, kuras ir saistītas ar Sinodālo ceļu un gaidāmo Bīskapu sinodes tikšanos, un kurām ir iespējams pievienoties. Viena no tām ir www.prayforthesynod.va, kur apkopotas ikmēneša lūgšanas Sinodes nodomā. Tāpat pirms bīskapu tikšanās Romā notiks ekumeniska lūgšanu vigīlija (www.together2023.net), kuru organizē kopiena „Tezē“. Vigīlijā, kas Vatikānā, Svētā Pētera bazilikas laukumā norisināsies 30. septembra vakarā, varēs piedalīties ikviens intresents. Šajā lūgšanā piedalīsies daudzi jaunieši no dažādām pasaules valstīm, kuri Itālijas galvaspilsētā Romā ieradīsies jau 29. septembrī un paliks līdz 1. oktobrim, lai kopā ne tikai lūgtos, bet arī piedalītos darbnīcās un īpaši viņiem sagatavotās tikšanās reizēs. Lūgšanu vigīlijai varēs sekot līdzi tiešraidē Vatican News kanālos (vaticannews.va), sākot no pl. 16.30 (pl.17.30 pēc Latvijas laika).

Atgādinām, ka Bīskapu sinodes ģenerālā asambleja notiek sinodālā ceļa ietvaros, kas sākās 2021. gadā un turpināsies līdz 2024. gadam. Tā tēma: “Par sinodālu Baznīcu: komūnija, līdzdalība, misija”. Bīskapu sinodes ģenerālās asamblejas dalībnieku darba pamatdokuments būs „Instrumentum laboris“.

Tajā apkopota diecēžu pieredze visā pasaulē pēdējo divu gadu laikā, sākot ar 2021. gada 10. oktobri, kad pāvests Francisks uzsāka kopīgu sinodālo ceļu, lai novērtētu un labāk saprastu, kādi soļi ir jāveic, “lai augtu kā sinodāla Baznīca”.

Vietnē www.synod.va var vairāk uzzināt par Bīskapu sinodi, ģenerālo asambleju, tās dalībniekiem un iegūt citu būtisku informāciju angļu, itāļu un spāņu valodā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti