Pēc uzbrukuma noliktavai aicina atbalstīt „Caritas-Spes“ darbību Ukrainā

Naktī no 18. uz 19. septembri Krievijas militāro spēku rīkotajā dronu uzbrukumā Ukrainas pilsētai Ļvivai tika iznīcināts industriālais komplekss, kurā atradās labdarības organizācijas „Caritas-Spes“ noliktavas, ziņo nodibinājums „Caritas Latvija“. Uzbrukumā bojā gāja viens, bet tika ievainoti vēl divi cilvēki. „Caritas-Spes“ ziņo, ka organizācijas pārstāvji neesot cietuši, tomēr noliktava un tajā esošās palīdzības kravas esot „izpostītas līdz pat pamatiem“.

Lai arī visus zaudējumus varēs aprēķināt tikai pēc kāda laika, jau šobrīd ir skaidrs, ka uzbrukumu rezultātā ir iznīcināti 33 lieli pārtikas iepakojumi, kā arī desmit lieli iepakojumi ar higiēnas piederumiem, vēl desmit – ar apģērbu, cietuši arī vairāki elektrības ģeneratori. Kopumā uzbrukuma izraisītajā ugumnsgrēkā nodega ap 300 tonnu humanitārās palīdzības. Par laimi, no degošās noliktavas ir izdevies izvest transporta mašīnas, ziņo organizācija.

“Caritas-Spes” Ukrainas pārstāvji ziņo, ka šis nav pirmais uzbrukums organizācijām, kas nodarbojas ar humānās un cita veida palīdzības sniegšanu. Organizācijas izpilddirektors priesteris Vječeslavs Hriņevičs uzskata, ka šādi uzbrukumi norādot uz patiesajiem Krievijas Federācijas nodomiem šajā karā, jo noliktavu tuvumā nekādi stratēģiski militārie objekti neatradās.

Lai atbalstītu kolēģus Ukrainā un palīdzētu viņiem atsākt pildīt savu misiju kara postītajā valstī, “Caritas Latvija” aicina ziedot “Caritas-Spes” atbalstam. To var darīt, pārskaitot līdzkeļus nodibinājuma bankas kontā: LV46HABA0551008657797, kā mērķi nodrādot “Ukrainas atbalstam”.

KABIA; Foto: Caritas-Spes

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti