Jau pēc nedēļas norisināsies „Atvērto baznīcu diena” un „Baznīcu nakts”

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 170 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pl. 10 līdz 22 un ilgāk. Baznīcas, kuras būs atvērtas, ir atzīmētas notikuma kartē vietnē www.baznicunakts.lv.

Baznīcu nakts šogad Latvijā notiks jau devīto reizi. Ekumeniskais dažādu kristīgo konfesiju draudžu kopīgi veidotais notikums tradicionāli norisinās no pl 18 līdz 24. Baznīcu nakts aicina ikvienu cilvēku iepazīt tuvāk kristīgo kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumu – pieredzēt Dieva radīto skaistumu Latvijas baznīcās, satiktajos cilvēkos un katram savā dvēselē. Šogad notikuma vienojošā tēma ir vārdi no Bībeles: “Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem.” (5Moz 4:9) Tie aicina pārdomāt kristīgās ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, kā arī ģimenes saišu un draudzes kopības nozīmi cilvēka dzīvē.

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Baznīcu diena ir iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu no pl. 10 līdz 22. Atvērto baznīcu dienu iedvesmo atziņa, ka Latvijas dievnami ir kopīga Latvijas tautas vērtība. Dievnamu mantojumu sastapt un tuvāk iepazīt ir vērts katram cilvēkam neatkarīgi no personiskās pārliecības reliģijas jautājumos. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami, vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.

Kartē Baznīcu nakts mājas lapā www.baznicunakts.lv ir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies abos notikumos.

Ikviena draudze ir aicināta savu dievnamu turēt atvērtu no pl. 10 līdz vismaz 22. Taču realitātē ne visur tas būs nodrošināts, tādēļ notikumu rīkotāji lūdz viesus pievērst vērību apmeklējamās baznīcas atvērtības laikam, kas norādīts vienotajā pasākuma kartē.

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, p. 12, 18 un 22 zvanīs zvani. P. 21 visās baznīcās lūgs Tēvreizes lūgšanu un dziedās tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!”. Notiks aizlūgumi, iestājoties par Ukrainas tautu, par mieru un kara izraisītāju atgriešanos no ļaunuma.

Jurģis Klotiņš, kultūras notikuma „Baznīcu nakts” komandas pārstāvis

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti