24. jūlijs – II Pasaules vecvecāku un senioru diena

Pēc mēneša, šī gada 24. jūlijā, tiks atzīmēta Pasaules vecvecāku un senioru diena. Šo dienu pirms gada aicināja atzīmēt pāvests Francisks. Šogad Vecvecāku un senioru diena tiks atzīmēta otro reizi. Tās tēma ir vārdi no 91. psalma: “Vēl vecumā tie nesīs augļus.” Ar šiem vādiem pāvests vēlējies norādīt, ka seniori un vecvecāki ir liela vērtība un dāvana kā sabiedrībai, tā Baznīcas kopienai.

Pēc laika, kas pavadīts Covid-19 izraisītās pandēmijas apstākļos, šo gadu iezīmē karš. Tāpēc vēstījumā senioriem pāvests norāda, ka to cilvēku liecība, kas piedzīvojuši Otro pasaules karu, var palīdzēt Eiropā atkal veidot sabiedrību, kurā viens otrā ieklausās, ciena, kurā cilvēki mācās skatīties viens uz otru ar sirsnīgu skatienu. Pāvests aicina seniorus kļūt par „maiguma revolūcijas” īstenotājiem un intensīvi lūgties par mieru gan Ukrainā, gan citur pasaulē.

Pāvests vēstījumā raksta: “Viens no augļiem, ko esam aicināti dot, ir rūpes par pasauli. “Mēs visi esam sēdējuši klēpī saviem vecvecākiem, kuri mūs turēja rokās,” [5], bet šodien ir laiks – vai nu ar konkrētu palīdzību, vai tikai ar lūgšanu – kopā ar mūsu mazbērniem turēt uz ceļiem arī daudzos izbiedētos mazbērnus, kurus mēs vēl nepazīstam un kuri, iespējams, bēg no kara vai cieš tā dēļ. Sargāsim savās sirdīs – līdzīgi kā sv. Jāzeps, maigais un gādīgais tēvs, – Ukrainas, Afganistānas, Dienvidsudānas mazos.”
Vatikāna Laju, ģimenes un dzīvības dikastērijs aicina draudzes, diecēzes un kopienas rast veidus Pasaules vecvecāku un senioru dienas atzīmēšanai, piemēram, apmeklējot vecos un vientuļos, organizējot īpašus lūgšanu, tikšanās mirkļus. 

Dikastērija MĀJASLAPĀ tiek piedāvāti dažādi pastorālie instrumenti šīs dienas atzīmēšanai, tostarp īpaša lūgšana, pāvesta katehēzes par vecumdienām un vēstījums šai dienai. Pāvesta vēstījumu latviešu valodā var lasīt ŠEIT.

KABIA; Foto: Vatikāna Laju, ģimenes un dzīvības dikastērijs

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti