Romā sākas Pasaules ģimeņu tikšanās

Šodien, 22. jūnijā, Itālijas galvaspilsētā Romā sākas un līdz 26. jūnijam turpināsies 10. Pasaules ģimeņu tikšanās. Pasākumu organizē Laju, ģimenes un dzīvības dikastērijs sadarbībā ar Romas diecēzi. Tā tēma ir: “Ģimenes mīlestība: aicinājums un ceļš uz svētumu”. Tiksānās noslēgs ģimenei veltīto gadu, kas pēc pāvesta Franciska iniciatīvas sākās aizvadītā gada 19. martā.

Vatikāna Radio ziņo, ka tikšanās atklāšanas ceremonijā 22. jūnija vakarā piedalīsies pāvests. Plānots, ka sestdienas, 25. jūnija, vakarā viņš celebrēs arī Svēto Misi. Pasaules ģimeņu tikšanās laikā norisināsies arī Pastorālais kongress. Tajā uzstāsies arī trīs pārstāvji no Latvijas – priesteris Juris Jalinskis un kustības “Laulāto Tikšanās” starptautiskās apvienības vadītāji Daina un Uldis Žurilo, kuri dzīvo laulībā jau vairāk nekā 25 gadus un ir izaudzinājuši divus dēlus. Pasaules ģimeņu saietā piedalīsies arī otrs laulāto pāris no Latvijas – Radio Marija Latvija žurnāliste Aija un pastāvīgais diakons Gatis Avotiņi. Tikšanās noslēgsies 26. jūnijā ar svinīgu Svēto Misi un lūgšanu „Kunga eņģelis“ kopā ar pāvestu. Šo lūgšanu un tai sekojošo pāvesta uzrunu svētdien, 26. jūnijā, pl. 13 no Vatikāna translēs arī Radio Marija Latvija.

Lai arī Pasaules ģimeņu tikšanās centrālā programma norisinās Romā, pāvests ir vēlējies, lai līdzīgas iniciatīvas vienlaicīgi norisinātos arī visās citās pasaules diecēzēs, organizējot kopīgus dievkalpojumus, sarunu laiku, noklausoties konferences no Romas. Šāda iniciatīvā no pāvesta puses radās tāpēc, ka joprojām daudzviet pasaulē turpinās vīrusa Covid-19 izplatība, kas ierobežo ģimeņu iespējas ceļot uz Romu. Turklāt tikšanās bija ieplānota jau pērn, bet vīrusa izplatības dēļ pasākums tika pārcelts uz šo gadu.

Pasaules ģimeņu tikšanās iniciators bija pāvests Jānis Pāvils II. Pirmā tikšanās norisinājās 1994. gada oktobrī Romā. Šīs tikšanās notiek ik pēc trim gadiem. Pēdējā notika Dublinā, Īrijā 2018. gadā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti