Jūnija “Vēstnesis” par skaudību un iespējām to pārvarēt

Šonedēļ iznāk žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” jūnija numurs. Izdevuma tēma šoreiz ir: “Skaudība”. Redaktora slejā žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta: “Skaudība ir pastāvējusi visos laikos, kopš pasaules radīšanas. Tomēr brīžiem šķiet, ka mūsdienās iespējamo grēka „palaidējmehānismu” ir vairāk sociālo mediju dēļ. Pirms gadsimta, diviem senči apskaužamus jaunumus uzzināja daudz retāk, bet mūsu laika informācijas kanāli ar to ir pārpludināti, jo cilvēkiem dabiski gribas, lai redz tieši viņu skaistāko dzīves pusi (viņiem gribas, lai viņus apskauž?). Savukārt Ukrainā okupētajās teritorijās uz aizbēgušo iedzīvotāju izlaupīto māju sienām Krievijas karavīri atstājuši uzrakstus ar vēstījumu: “Kurš jums atļāva dzīvot tik labi?!””

Numura tēmas ietvaros lasītāji varēs iedziļināties vairākos materiālos. Priesteris Imants Medveckis MIC rakstā “Velnišķīgais grēks – skaudība” gan apraksta, kāpēc skaudība ir patiesi nopietns grēks, parāda skaudības piemērus, kas aprakstīti Svētajos Rakstos, kā arī ieskicē skaudības rašanās mehānismus un iespējas, kā pret to cīnīties. Velta Skolmeistere savā materiālā raksta par sociālajiem medijiem un skaudību – kādā veidā sociālo mediju ietiekmē skaudība var rasties, kā šo problēmu risināt. Savukārt Līga Gulbe piedāvā skaudības piemērus, kas atainoti latviešu literatūrā.

Rubrikā “Oremus” Arns Ludboržs šoreiz raksta par Vissvētās Jēzus Sirds godināšanu. Šos svētkus šogad svinēsim 24. jūnijā. Rubrikā “Kristietis biznesā” par savu ceļu uzņēmējdarbībā stāsta Līga Kleina. Viņas uzņēmums SIA “Positive Foods” ražo saldumus no ogām, augļiem un dārzeņiem.

Rubrikā “Jubileja” Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolēni, gaidot skolas 30. jubileju, piedāvā īsas sarunas ar dažiem skolas absolventiem. Dace Stirāne rubrikā “Mana draudze” apraksta, kā svētdienā pēc “Baznīcu nakts” viesojusies Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzē, bet mākslas vēsturniece Gabriela Kabjēre rubrikā “Kultūra” apraksta, kā tapa Ukrainas bērnu māksas darbu izstāde, kā arī informē, ka ir saņemti ielūgumi šo izstādi izstādīt arī citās Eiropas valstīs.

Abonē vai iegādājies “Vēstnesi” savas draudzes grāmtu galdā, lasi šos un citus tajā publicētos rakstus! Atgādinām, ka šovasar žurnāla izdevniecības dodas atvaļinājumā, tāpēc nākamais žurnāla numurs iznāks šī gada augustā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti