22. augustā aicina lūgties par vajātajiem kristiešiem

22. augustā tiek atzīmēta Starptautiskā diena reliģijas vai ticības dēļ vardarbībā cietušo piemiņai. Šajā dienā Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, atbildot Polijas vēstnieces Latvijā pienākumu izpildītāja Lukaša Cudnija inicatīvai, aicina Svētajās Misēs aizlūgt par vajātajiem kristiešiem.

Polijas vēstnieks arhibīskapam ir nosūtījis vēstuli, kurā vispirms norāda, ka šo dienu Apvienoto nāciju Ģenerālā asambleja iedibināja 2019. gadā pēc Polijas iniciatīvas. Tās mērķis ir sekmēt „dialoga veidošanu starp religijam“ un vairot „starptautiskās sabiedrības izpratni par reliģiskās vajāšanas upuru situāciju“.

Vēstulē uzsvērts, ka šobrīd, kad Krievija veic iebrukumu Ukrainā, kur no karaspēka nežēlīgās vardarbības cieš un mirst cilvēki, par vandālisma upuriem kļūst arī reliģiskā kulta celtnes, piemēram, baznīcas. Tieši tāpēc vēstniecība aicina šajā dienā lūgties par vajātajiem kristiešiem ne tikai pasaulē, bet arī Ukrainā, kur tiek postītas cilvēku dzīves, ēkas, tostarp arī reliģiskā kulta vietas. 

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti