Mūža solījumus māsu kalpoņu kongregācijā salikusi Maija Smeltere

2. augustā Rīgas Svētā Alberta baznīcā mūža svētsolījumus Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsu kalpoņu kongregācijā salika māsa Marija Maija Smeltere. Dievkalpojumu vadīja Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis. Dievkalpojumā piedalījas daudzi garīdznieki, māsas kalpones, māsas Maijas tuvinieki un draugi.

Savā uzrunā bīskaps klātesošajiem atgādināja māsas Maijas dzīves gājumu un aicinājuma ceļu. Maija ir dzimusi septiņu bērnu ģimenē kā ceturtais bērns. Viņas vectēvs bija monsiņjora Antona Smeltera brālis. Taču Maija esot augusi ģimenē, kura nav bijusi ticīga. Pirmais nokristījies Maijas brālis Jānis, kurš bija devies studēt uz Rīgu. Viņš uzrunājis arī vecākus, kuri pēc kāda laika nolēmuši noslēgt laulību.

Pēc vecāku laulību ceremonijas Maija kopā ar divām māsām nolēma doties svētceļojumā ar Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles grupu. Tas notika 1997. gadā. Svētceļojuma laikā 11. augustā visas māsas saņēma Kristības sakramentu, bet pēc tam Aglonā – arī Iestipināšanas sakramentu. Svētceļojums kļuva par svarīgu Maijas dzīves sastāvdaļu turpmākos desmit gadus, taču dzīve starp tiem ritēja pasaulīgās sliedēs. Pēc skolas beigšanas Maija devas studēt uz Rīgu, vispirms Rīgas Tehniskajā universitātē, pēc tam Latvijas Universitātē juristos, sāka strādāt, nodarbojās ar kērlingu.

Īpašs bijis 2010. gada svētceļojums, kura laikā Maija piedzīvojusi kristību Svētajā Garā. Šis notikums mainījis viņas dzīvi.  Savukārt pirmā nojausma par to, ka Dievs aicina viņu veltīt savu dzīvi Viņam radusies 2011. gadā. 2012. gadā Maija nolēma piedalīties Samuēla gadā, ko rīko māsas kalpones aicinājuma atpazīšanai. Noslēdzoties Samuēla gadam, 2013. gada pavasarī Maija saņēmusi skaidru atbildi par savu ceļu, bet gada otrajā pusē saņēmusi arī skaidru apstiprinājumu tam, ka savu nākotnes ceļu saistīs ar māsām kalponēm. Nav bijis baiļu vai uztraukuma zaudēt labi apmaksātu darbu, atteikties no pasaulīgās dzīves.

2013. gada septembrī Maija iestājās aspirantūrā pie māsām. Tas ir laiks kopienas dzīves iepazīšanai, aicinājuma pārbaudīšanai. Pirmos solījums kongregācijā Maija salika 2017. gadā Mariuvkā, Polijā, kur ir kongregācijas ģenerālā māja un kur māsas divus gadus pavada noviciāta formācijā.

KABIA; Foto: Sandra Lielmeža

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti