Kustība “Pro sanctitate” jūlijā svinēja solījumu atjaunošanu

23. jūlijā Bolderājas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīcā kustības “Pro sanctitate” Apustuliskās Oblātes, līdzstrādnieces un sociālie animatori atjaunoja savu veltīšanos Dievam un solījumus kustībā. Šajā dienā Valentīna Špele salika pirmos solījumus kustībā, savukārt Ņina Šukste – mūža solījums. Apustuliskā Oblāte Rita Refalo atskatījās uz 40 gadiem, kopš salikusi solījumus šajā kustībā, kā arī tos atjaunoja.

Solījumu atjaunošana un salikšana norisinājās Svētās Mises laikā. Ja kustības līdzstrādnieces, kas parasti ir precētas sievietes, kuras veicina svētumu ģimenē, savā darba vietā un kustībā “Pro sanctitate”, solījums saliek atjauno bez īpaša tērpa, jo viņām ir tikai īpašs medaljons, tad Apustuliskās Oblātes šajā svinīgajā brīdī ir tērpušās īpašā apģērbā, kam ir simboliska nozīme.

Apustuliskās Oblātes tērpjas baltos tērpos, kas atgādina par kristību, sakramentu, kas cilvēku pārveido par jaunu radību. “Oblāte kļūst jauna radība, tilts starp debesīm un zemi. To izsaka apģērba gaišzilā krāsa. Oblāte savu tērpu uzvelk svētsolījumu brīdī, kā arī tad, kad atjauno savu “jā” Kungam, un nakts adorācijas laikā no mēneša pirmās ceturtdienas uz piektdienu. Pa šīs pasaules ceļiem Oblāte dodas, ģērbusies tāpat kā visi pārējie, bet iekšēji viņa jūtas ieģērbta žēlastības “mētelī”, ko izsaka viņas liturģiskais tērps,” norāda R. Refalo un turpina: “Gaišzilais un baltais plīvurs, zīme, ka tā nēsātāja pieder vienīgi Kristum, simbolizē apmetni, kurā bija tērpta Marija, Paļāvības Jaunava, kas atbalsta un kā māte ir nomodā par katru Oblāti, un to ievada kontemplācijas, ieklausīšanās, kalpošanas, līdzatpestīšanas noslēpumos.”

Tērps, plīvurs un krucifikss, kuru Oblāte saņem, ir zīmes, kas pauž viņas gatavību būt uzticīgai. Tās ir spēks un gaisma, ejot pa šo ceļu, kurās viņas sevi ir pilnībā uzticējušas Dievam un viņa nodomiem.
“Jebkura konsekrācija Baznīcā ir mīlestības derības zīme starp Dievu un cilvēku. Mūsu garīgā ģimene ir pieņēmusi Dieva aicinājumu, ar kādu Viņš vēršas pie visiem cilvēkiem, vēloties, lai tie kļūtu līdzdalīgi Viņa svētumā, un caur svētuma un universālās brālības apustulātu sniedz savu ieguldījumu, lai ikviens varētu iepazīt, pieņemt un pilnībā izdzīvot mīlestību uz Dievu un saviem brāļiem un māsām,” skaidro kustība “Pro sanctitate”.

KABIA; Foto: “Pro Sanctitate”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti