Pirmie svētceļnieki uz Aglonu jau ceļā!

Svētdien, 31. jūlijā, Skaistklanē pulcējās Radio Marija Latvija svētceļnieku grupa, lai sāktu ceļu uz Aglonu. No Skaistkalnes ceļā devās 37 cilvēki, taču plānots, ka nākamo gandrīz divu nedēļu laikā grupai pievienosies vēl citi cilvēki. Grupa ienāks Aglonā 12. augustā.

Augustā ceļu uz Aglonu sāks arī citas svētceļnieku grupas no dažādām Latvijas draudzēm un vietām, lai 15. augustā šajā Latvijas svētvietā piedalītos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos. Plānots, ka svētki Aglonā sāksies 11. augustā un lielākā daļa svētceļnieku grupu svētvietu sasniegs laikā starp 11. un 13. augustu. Svētku kulminācija ir 15. augusts.

11. augusts Aglonās būs slimniekiem veltīta diena, 12. augusts – ģimenēm veltīta diena. Abās dienās dievkalpojumi bazilikas teritorijā norisināsies pl. 12 un pl. 19. Tajos dziedās dažādu draudžu kori.

13. augustā pl. 12 pie bazilikas dārza altāra notiks svētdienas Svētā Mise, bet pl. 19 ar dievkalpojumu sāksies svētā Mienarda svētku vigīlija. Svētā Mise notiks arī pl. 24. 14. augustā bazilikā un tās dārzā notiks vēl vairāki dievkalpojumi – pl. 10, pl. 12 un pl. 16. Savukārt pl. 18 ar vesperēm sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku vigīlja. Pl. 19 būs Svētā Mise, kuru svinēs Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Dievkalpojuma laikā tiks dalīts Iestiprināšanas sakraments. Pl. 22 bazilikas sakrālajā laukumā norisināsies tradicionālais Tautas krustaceļš un pl. 23.30 pusnakts Svētā Mise.

Pirmdien, 15. augustā, svētki noslēgsies ar svinīgu Svēto Misi, kas notiks pl. 12 pie pāvesta altāra. Dievkalpojumu vadīs apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Petars Antuns Rajičs.

Papildu informācija par svētkiem atrodama Aglonas bazilikas MĀJASLAPĀ

KABIA; Foto: Edgars Ābeltiņš

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti