Radio Marija Latvija jauno sezonu sāks ar Mariatonu

Rīt, 1. septembrī, savu astoto dzīvā ētera sezonu sāks Radio Marija Latvija. Jaunajā sezonā radio turpinās ierasto skanējumu, taču tai pat laikā klausītājiem piedāvās arī vairākus jaunumus – jaunas frekvences un sešus jaunus raidījumus. Atgādinām, ka šogad mainījies arī radio programmas direktors. Priesteri Pēteri Skudru šajā amatā nomainījis jezuītu priesteris Jānis Meļņikovs.

Radio Marija ziņo, ka jauno sezonu sākšot mazliet neierasti – ar Mariatonu. Tas norisināsies no 1. līdz 4. septembrim. Radio skaidro, ka līdz gada beigām Radio Marija Latvija FM frekvencēs jāsāk skanēt Tukumā (FM 97,1) un Saldū (FM 97,2), bet līdz 2023. gada aprīlim – arī Rēzeknē (FM 95,9). Tāpēc šajās dienās klausītāji ir aicināti atbalstīt ne tikai radio uzturēšanu, bet arī skanējuma paplašināšanu Latvijā. Mariatona laikā būs sarunas ar klausītājiem, klausītāji tiks iepazīstināti ar jaunajiem raidījumiem un to vadītājiem, skanēs dzīvā mūzika, būs apsveikumi un lūgšana.

Jaunajā sezonā ēteru papildinās vairāki jauni raidījumi. Rita Šteinberga piedāvās raidījumu “Dziedātprieks”. Raidījumā būs iespēja satikt Latvijas katoļu baznīcu liturģiskā kalpojuma dalībniekus – koru vadītājus – un apzināties liturģiskās mūzikas nozīmīgumu cilvēka ticības ceļa izaugsmē. Raidījuma vadītāja cer, ka tas iedrošinās cilvēkus iesaistīties muzikālajā kalpojumā baznīcās.

Sākot no oktobra, mēneša 1. piektdienā pl. 17 skanēs Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāna palīdzes Dainas Strelēvicas veidotais raidījums “Es esmu sava brāļa sargs”. Katra mēneša trešajā piektdienā pl. 17 skanēs raidījums “Diakonu sarunas” – nopietnas un reizēm nenopietnas sarunas un pārdomas par aktuālam tēmām Baznīcā un pasaulē, kā arī iespēja iepazīt diakona kalpojumu Baznīcā un sabiedrībā. Raidījumu vadīs pastāvīgie diakoni Gatis Avotiņš, Dainis Stikuts un Jānis Radziņš.

Vairāki jau līdzšinējo raidījumu vadītāji piedāvās jaunus raidījumus. Tā priesteris Ilmārs Tolstovs jaunajā raidījumā “Ekumeniskie koncili Baznīcā” pievērsīsies konciliem, sākot no pirmā gadsimta pēc Kristus līdz mūsdienām. Stella Jurgena turpinās Bībeles izpēti, šoreiz piedāvājot raidījumu “Sieviete, vara un neredzamais Dievs Esteres grāmatā”. Savukārt Olga Velika piedāvās raidījumu “Par liecību visām tautām”, turpinot raidījuma “Kā Tēvs Mani ir sūtījis…” tematiku. Papildus šiem raidījumiem pirmdienās un ceturtdienās pl. 16 izskanēs īsi, asprātīgi Viestura Vizuļa sagatavotie stāstiņi “Kristīgo kļūdu komplekts” jeb mikroraidījumu sērija, kurā, autora vārdiem izsakoties, tiks labotas kristīgās dzīves uztveres nepilnības.

8. sezonas katehēžu ciklā kopā ar RML jauno direktoru Jāni Meļnikovu un citiem garīdziniekiem būs iespēja labāk iepazīt Vatikāna II koncila dokumentus, kā arī meklēt atbildes uz jautājumiem par to, kādām būtu jābūt Baznīcas attiecībām ar pasauli un sabiedrību, vai reformas Baznīcā ir iespējamas un vajadzīgas, vai Baznīcai rūp reālā situācija – skumjas un bažas, prieki un cerības, kādās cilvēki dzīvo, kā koncila dokumenti sniedz atbildi uz krīzēm sabiedrībā un kāpēc tie ir tik pretrunīgi vērtēti.

Sākot no oktobra, ceturtdienu vakaros pl. 18 Radio Marija Latvija piedāvās Svētās Mises translāciju no radio kapelas. Sākot no septembra, pēc rožukroņa lūgšanas ceturtdienu ēteru līdz pl. 21 papildinās slavēšana dzīvajā ēterā, ko radio kapelā vadīs dažādas slavētāju grupas.

Radio atgādina, ka vienmēr tiek mīļi gaidīti brīvprātīgie, kas būtu gatavi papildināt radio ar savām iniciatīvām. Šobrīd radio meklē brīvprātīgos vairākās jomās – raidījumu veidošana, apskaņošana, lūgšana kopā ar klausītājiem, failu apstrāde, montēšana, raidījumu ievietošana arhīvā, grāmatu, džinglu, lūgšanu ierunāšana, dievnamu apmeklēšana un tiešraides translācijas, RML reklamēšana savā draudzē, administratīvi un juridiski pakalpojumi, telpu uzkopšana, dežūras pie info tālruņa, viesu uzņemšana, ziedotāju piesaiste. Pieteikties var, sazinoties ar radio (info@rml.lv vai +371 67 969 128).

KABIA; Foto: Radio Marija Latvija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti