Miris bijušais apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Curbrigens

Augusta beigās Brigā, Šveicē, mūžībā devās arhibīskaps Pēters Stefans Curbrigens (Peter Stephan Zurbriggen), kurš laikā no 2001. gada līdz 2009. gadam bija apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs. Arhibīskaps mūžībā devās 28. augustā, bet 5. septembrī Brigā norisinājās viņa bēres.

P. S. Curbrigens dzimis 1943. gada 27. augustā Brigā, Šveicē. Pēc vidusskolas un militārā dienesta veikšanas viņš iestājās Sionas diecēzes seminārā 1963. gadā. No 1965. līdz 1970. gadam studējis filozofiju un teoloģiju Romā. 1969. gadā viņu iesvētīja par. Pirms pievienošanās Svētā Krēsla diplomātiskajam dienestam 1975. gadā Curbrigens strādāja par reliģijas skolotāju. Viņš ir kalpojis nunciatūras Bolīvijā, Vācijas Federatīvajā Republikā, Urugvajā, Francijā un Āfrikas dienvidos, Lesoto, Indijā, Nepālā un citur. 1998. gadā Curbrigens kļuva par nunciju Kaukāza republikās Gruzijā, Armēnijā un Azerbaidžānā, bet 2001. gadā – Baltijas valstīs – Lietuvā, Igaunijā un Latvijā. Šeit viņš kalpoja līdz 2009. gadam.

Laikā no 2009. līdz 2018. gadam viņš bija apustuliskais nuncijs Austrijā, bet savus pensijas gadus pēc kalpošanas pavadīja dzimtajā Šveicē.

Mūžīgo mieru dod viņam, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņam!

KABIA; Foto: M.Ashraf

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti