Vissvētākā Sakramenta priekšā par mieru Ukrainā

Viļņas arhibīskaps un Eiropas Bīskapu konferenču padomes (CCEE) prezidents Gintaras Grušas 14. septembri, Krusta pagodināšanas svētkus, šogad īpašā veidā mudina veltīt lūgšanai par mieru Ukrainā. Lūgšanu dienā par mieru Ukrainā garīdznieki Eiropā ir aicināti atvērt dievnamus Vissvētākā Sakramenta adorācijai. Vissvētākā Sakramenta priekšā ikviens ir aicināts lūgties, lai Kungs dāvā mieru Ukrainai, atsaucoties pāvesta Franciska aicinājumam katram cilvēkam kļūt par miera cēlāju.

Eiropas bīskapi jau vairākkārt ir pievienojušies pāvesta aicinājumam apturēt ieročus, nekavējoties izbeigt karu Ukrainā un censties panākt mieru. Viņi ir daudzkārt aicinājuši valstu vadītājus un starptautisko sabiedrību darīt visu iespējamo, lai izbeigtu pašreizējo karu, kas iznīcina cilvēku dzīvības un rada neizsakāmas ciešanas.

Romas katoļu rita bīskapu konference Ukrainā 2022. gadu pasludināja par Svētā Krusta gadu. Vēstulē, kas publicēta, atzīmējot Svētā Krusta gada sākumu, Ukrainas bīskapi rakstīja: “Sākot ar 24. februāri, kopš Krievija uzbruka Ukrainai, mēs ejam sāpīgu krusta ceļu, uz kura cieš, tiek ievainoti un nogalināti nevainīgi cilvēki. Ir daudz ļaunuma, daudz ciešanu! Šobrīd mēs vairāk nekā jebkad agrāk izjūtam, kas ir vardarbība pret nevainīgajiem, kas ir nevainīgo krustā sišana. Tagad vairāk nekā jebkad agrāk mēs saprotam Jēzu Kristu Viņa Krusta ceļā, mēs saprotam Viņa ciešanas un nāvi, kurā viņš devās kā nevianīgs Jērs, kuru krustā sita cilvēki, kas kalpoja ļaunumam.”

Svētā Krusta gads Ukrainā noslēgsies ar svinīgu liturģiju un Krusta ceļu ar visu Ukrainas Romas katoļu bīskapu piedalīšanos rīt, 14. septembrī, Kunga ciešanu svētnīcā Šarhorodā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti