Baznīcā sākas Adventa laiks

Šodien Universālā Baznīca sāk jauno liturģisko gadu, kā arī, iededzot pirmo sveci Adventa vainagā, sāk gatavoties Kristus dzimšanas svētkiem. Šis laiks aicina tāpat uz pārdomām par to, ka Dieva Dēls atnaks laiku beigās.

Adventa laiks ir gaidīšanas laiks, jo vārds “advents” ir cēlies no latīņu valodas vārda „adventus”, kas nozīmē atnākšana. Lai arī šajā laikā Baznīca ticīgos mudina rast vairāk laika klusumam, lūgšanai, pārdomām, arī žēlsirdības darbiem, Advents nav gandarīšanas vai skumju laiks. Drīzāk tā ir priekpilna gaidīšana, jo mēs gaidām Kristus atnākšanu.

Kopš 16.gadsimta par Adventa būtisku simbolu ir kļuvis Adventa vaings ar četrām svecēm, kuras simbolizē četras Adventa svētdienas. Vainaga aplis simbolizē mūžību un vienotību, kā arī Dievu, kuram nav ne sākuma, ne gala. Vainagu veido no mūžzaļiem koku zariem, kas simbolizē mūžību un nemirstību. Adventa vainagā izmanto četras vai piecas sveces. Tās simbolizē Kristus gaismu, kuru gaidām līdz ar Viņa ierašanos pasaulē. Piektā svece (ja to izmanto) tiek novietota vainaga vidū. Tā parasti ir lielāka un baltā krāsā. To aizdedzina Ziemassvētkos, un tā simbolizē jaundzimušo Kristu. Vainaga dekorācijas – čiekuri, rieksti, utt. – atgādina par Dieva bagātību un dāsnumu attiecībā uz cilvēkiem.

Daudzās draudzēs Adventa laikā ticīgajiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties Rorātmisēs. Tās ir ir Svētās Mises Jaunavas Marijas godam. Tradicionāli šis dievkalpojums tiek svinēts agri no rīta sveču gaismā. Kā Dievmātes simbols šajā Svētajā Misē tiek izmantota īpaši dekorēta Rorātsvece.

Kā zināms, šai laikā dažādas konsekrēto kopienas piedāvā arī rekolekcijas un īpašu laiku lūgšanai, lai kvalitātīvāk sagatavotos gaidāmajiem svētkiem. Atgādinām, ka arī Radio Marija Latvija tradicionāli šai laikā aicina gatavot savas sirdis Ziemassvētkiem, sekojot līdzi Adventa kalendāram.

Adventa kalendāram var sekot līdzi Radio Marija Latvija mājaslapā rml.lv un radio sociālo tīklu kontos, kā arī vietnē Katolis.lv un tās sociālo tīklu kontos. Ja vēlies kalendāru saņemt e-pastā, piesakies ŠEIT.

Atgādinām, ka arī kustība “Pro Sanctitate” ir sagatavojusi Adventa kalendāru bērniem latviešu, angļu un vjetnamiešu valodā. Kalendāra tiešraidēm var sekot līdzi kustības Latvijas kopienas Facebook KONTĀ.

Lai mums kluss, cerības, miera un lūgšanām bagāts Adventa laiks!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti