Ceļš pretī Kristus dzimšanas svētkiem ar Radio Marija Latvija un kustības “Pro Sanctitate” Adventa kalendāriem

Tuvojoties Adventa laikam, Radio Marija Latvija un kustība “Pro Sanctitate” piedāvā iespēju kārtējo reizi gatavoties Kristus dzimšanas svētkiem kopā, izmantojot ikdienas palīgu – Adventa kalendāru. Radio piedāvā kalendāru pieaugušajiem, savukārt “Pro Sanctitate” – bērniem.

Radio pārstāvji norāda, ka Adventa kalendāra šī gada moto ir vārdi: “Nebīsties, jo tu žēlastību esi atradusi pie Dieva.”(Lk 1,30) Kalendāra ietvaros tiks lasīti īsi Bībeles panti, ar kuru palīdzību Adventa kalendāra lietotāji tiks aicināti pievērst uzmanību sīkumiem, ierastām lietām un notikumiem vai, gluži otrādi, neparastajam un pārsteidzošajam šajos Bībeles citātos. Tos papildinās īsas garīdznieku un klostermāsu sagatavotas pārdomas un uzdevums, kurš palīdzēs klausītājam pārdomāt, kur Kristus ir viņa dzīvē, kā Viņš darbojas gan ikdienišķos, gan pārsteidzošos notikumos. Audio impusus papildinās vizuāli impulsi, kurus sagatavojusi māksliniece Gunta Karule. Radio ēterā Adventa kalendārs izskanēs katru dienu pl. 4, 10, 13:55, 16:55, 23:55, tas būs pieejams radio mājaslapā, sociālo tīklu kontos, kā arī katolis.lv mājaslapā un sociālo tīklu kontos. Lai kalendāru ik dienu saņemtu e-pastā un to varētu klausīties sev ērtākā laikā, ir nepieciešams pieteikties ŠEIT.

Savukārt kustība “Pro Sanctitate” kā parasti kalendāru ir sagatavojusi bērniem. Šoreiz bērnus pretī svētkiem pavadīs Nennolīna. Tā ir maza meitene, kura virs zemes nodzīvoja vien septiņus gadus (1930 – 1937). Romā dzimusī Nennolīna bija ārkārtīgi jautra un dzīvespriecīga būtne. Taču, kad viņa bija nepilnus piecus gadus veca, Nennolīnai atklāja kaulu audzēju. Viņa agri pieņēma Pirmo Svēto Komūniju un ap šo laiku sākumā ar mammas palīdzību, bet pēc tam pati sāka rakstīt vēstules Jēzum, Dievmātei, svētajiem – kopumā 105 vēstules. Katru dienu viņa sākumā baznīcā, pēc tam jau mājās saņēma Svēto Komūniju. Īsi pēc Iestiprināšanas sakramenta saņemšas Nennolīnas veselība arvien straujāk pasliktinājās. Viņa nomira 1937.gada 3.jūlija rītā. 

Kustības pārstāve Rita Refalo raksta, ka Nennolīna ļoti ilgojās pieņemt Jēzu savā sirdī, un arī Adventa kalendārs ir ceļš, kas aicina mūs arvien vairāk ilgoties pēc Jēzus. Adventa kalendārs bērniem norisināsies Facebook tiešraidē kustības Pro Sanctitate Latvija kontā no pirmdienas līdz piektdienai pl. 16, sestdienās pl. 11, svētdienās – pl. 12. Kalendārs tiks piedāvāts latviešu, angļu un vjetnamiešu valodā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti