Novembra vidū latviešu valodā izdota pasaulē augsti novērtētā vācu vijoļmeistara Martina Šlēzkes grāmata “Skaņa”, ziņo grāmatas izdevēju SIA “Libri Style” pārstāve Maiga Veilande. Grāmata ir tulotā vairākās pasaules valodās, bet izdevums latviešu valodā ir jau 13. grāmatas izdevums. Kopējā grāmatas tirāža pasaulē pārsniedz vairāk nekā 100 000 eksemplāru.
Martins Šlēzke ir vijoļbūves meistars, diplomēts fizikas inženieris, rakstnieks. “Skaņa” ir pirmā no autora trim sarakstītajām grāmatām. Tajā viņš stāsta par savas profesijas noslēpumiem. Grāmatas izdevēji raksta, “katrs vijoles izgatavošanas posms, sākot no piemērota izejmateriāla atrašanas līdz instrumenta velvju veidošanai un lakošanai, rada līdzības personības attīstībai, cilvēka aicinājuma atklāšanai un piepildījuma īstenošanai dzīvē. Līdzīgi kā vijoles skaņas kvalitāte nav strikti definēts lielums, bet tās dziļums atklājas līdzsvarā starp pazīstamo un pārsteidzošo, tā arī dzīve kļūst aizraujoša, ja pieļaujam veselīgu spriedzi starp degsmi un mieru, saistībām un brīvību, patiesumu un iejūtību un citiem pretējiem ideāliem, vērtībām un tikumiem”.
Izdevumu “New York Times”, “The Strad” un “Welt am Sonntag” vērtējumā M. Šlēzke ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem vijoļmeistariem. “Šlēzke vada darbnīcu Landsbergā pie Lehas, kurā strādā vēl četri darbinieki. Darbnīcā ik gadu tiek radīti divpadsmit līdz piecpadsmit mūzikas instrumenti – vijoles, čelli, alti. Viņa klientu vidū ir tādi vijoļspēles virtuozi kā Ingolfs Turbans, Albans Beikirhers un Jehi Bahks. Vijoļbūve M. Šlēzkem ir cieši saistīta ne tikai ar zināšanām par materiāliem, meistarību izpildījumā un zinātni, pētot un meklējot vispievilcīgāko individuālo skanējumu katrai vijolei, bet arī ar iedvesmu un skaistumu, kas izpaužas harmoniskos kontrastos. Viņa vijoļbūves formas izpratni spēcīgi ietekmējuši itāļu vijoļmeistari Nikola Amati, Domeniko Montanjana, Antonio Stradivāri un vācu arhitekts Baltazars Neimanis,” norāda izdevēji.
Priesteris Ilmārs Tolstovs par grāmatu raksta, ka autors ved lasītāju “cauri mūzikas instrumentu radīšanas brīnumam, vedinot mūs katru daudz dziļāk ielūkoties Bībeles bagātību krātuvē, kā arī caur dažādām šīs pasaules radītām lietām saredzēt būtiskāko savā dzīvē un atzīt, ka Dievam tajā pienākas galvenā vieta. Mēs katrs esam kā brīnišķīga melodija, kurā Dievam labpatīk klausīties. Ir svarīgi noticēt tam, ka esam Dieva visskaistākais radījums šajā pasaulē”.
Grāmatu no vācu valodas tulkoja Ilze Ķezbere-Herle. Grāmatas vēstījumu papildina starptautiski atzītās vācu fotogrāfes Donātas Vendersas niansētās fotogrāfijas. To iespējams iegādāties grāmatu veikalos “Amnis” (amnis.lv), “Ihtis” (ihtis.lv), “Kala Raksti” (mieramtuvu.lv), Jānis Roze (janisroze.lv). Par pasūtījumiem, sākot no 9 grāmatām, lūgums interesēties, rakstot uz e-pastu: libris@libris.lv.
KABIA