Decembra “Vēstnesis” Ziemassvētku noskaņās

Šonedēļ pie lasītājiem nonāks žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” decembra numurs. Gaidot Kristus dzimšanas svētkus, šoreiz numurs ir veltīts tam, lai iedziļinātos un pārdomātu Ziemassvētku būtību, Kristus dzimšanas notikuma atainojumu mākslā,kā arī iepazītu dažu citu tautu svētku svinēšanas tradīcijas. 

Par svētku gaidīšanu un svinēšanu izdevuma redaktore raksta: “Gada vistumšākajā laikā svinam Kristus dzimšanas svētkus. Kristus ir Gaisma, kas nāk pasaulē, pasaules tumsā. Šis dabas ritms, gada ritējums ir Dieva radīts un tas māca. Iedomājies, kā būtu, ja nebūtu gadalaiku. Ja dabā nebūtu ritma. Ja katru gadu gadalaiku secība būtu citādāka. Vai arī vispār nebūtu gadalaiku – karstuma periodi mītos ar aukstuma periodiem nesakarīgi. Vai arī nebūtu nekādu pārmaiņu – visu laiku dienas būtu vienādi garas un saulainais. Tad nebūtu šīs līdz kaulam izjustās uz miesas gūtās siltuma un gaismas trūkuma pieredzes, kurā balstīt brīnišķīgo vēsti, ka Kristus ir Gaisma, kas ienāk pasaules tumsā.“

Numura tēmas pirmais materiāls ir saruna ar Rīgas arhidiecēzes misionārā semināra “Redemptoris Mater” rektoru, teoloģijas doktoru, priesteri Mihalu Orlicki par to, kāpēc Jēzus piedzima kā bērns un kāds viņš ir bijis kā bērns. Mākslas zinātniece Kristīne Ogle piedāvā ieskatīties, kā Kristus dzimšana tika atainota mākslā. Savukārt Ilze Heina ir apkopojusi dažādu tautu Kristus dzimšanas svētku tradīcijas.

Pēc numura tēmas seko rubrika „Stūrakmens“, kurā šoreiz māsas Emanuēlas SJE raksts par klusumu Adventā. Savukārt rubikas „Mana draudze“ veidotāja Dace Stirāne šoreiz pabijusi Svētajā zemē un sagatavojusi īpašu reportāžu, jo Nācaretes Pasludināšanas bazilikas dārzā pirmajās Adventa dienās tika atklāta Aglonas Dievmātes mozaīka. Attēls no mozaīkas atklāšanas brīža rotā arī žurnāla vāku. Tas bija ilgi gaidīts notikums, kuru nācās pārcelt gan Covid-19 pandēmijas, gan kara Ukrainā dēļ. Pateicoties Svētā Jeruzalemes kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas vadītāja Jāņa Smeltera neatlaidībai un idejai, līdzās citu valstu mozaīkām un statujām svētceļnieki Nācaretē varēs satikties arī ar Aglonas Dievmāti.

Žurnālā lasītāju priekam ir vēl vairāki raksti, piemēram, mariāņu tēva Dmitrija Artjomova raksts “Balss diskusijā par dabisku ģimeni“, Valērija Kudrjavceva raksts par Gaismas svētkiem (Hanuka) jūdaismā un liturģisko gaismekli menoru, kā arī citi. Mazajiem lasītājiem Daiga Kaže šoreiz pastāstīs par kādām Ziemassvētku svinībām.

Žurnālu var iegādāties draudžu grāmatu galdos, kā arī abonēt Latvijas Pastā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti