Jaunieti, piesakies un šovasar dodies uz Jauniešu dienām Lisabonā!

Jau šovasar jaunieši no visas pasaules satiksies Protugāles galvaspilsētā Lisabonā, kur laikā no 1. līdz 6. augustam norisināsies Pasaules Jauniešu dienas, bet pirms tām laikā no 26. līdz 31. jūlijam norisināsies sagatavošanās dienas kādā no Portugāles diecēzēm. Šogad pasākums norisināsies ar devīzi: “Marija cēlās un steigšus aizgāja.” (Lk 1,39) Jauniešu dienām ir gandrīz 40 gadus sena vēsture, bet tās joprojām pulcina miljoniem jauniešu vienviet, piedāvājot vietu un laiku sadraudzībai, lūgšanai, sarunām, darbnīcām, dialogam, kā arī iespēju klātienē satikt pāvestu un piedalīties viņa svinētos dievkalpojumos.

Arī dažādu konfesiju jaunieši no Latvijas vecumā no 14 līdz 30 gadiem tiek mudināti pieņemt šo izaicinājumu un gatavoties ceļam. Kā pastāstīja Rīgas arhidiecēzes jauniešu darba koordinatore Anda Aleksandrova, ir izveidota mājaslapa www.pjd.lv, kurā vienviet apkopota informācija par Jauniešu dienām, to norisi, simboliem un visiem praktiskajiem jautājumiem. Šogad uz pasākumu varēs doties vai nu kopīgā Latvijas grupā, vai arī izvēloties kādas kopienas piedāvājumu.

Var teikt, ka Pasaules Jauniešas veido divi posmi. Vispirms – laikā no 26. līdz 31. jūlijam – ir sagatavošanās posms kādā no diecēzēm Portugālē. Ja jaunieši izvēlas uz Jauniešu dienām doties ar kādu no kopienām, tad sagatavošanās posms norisināsies kopā ar šīs kopienas svētceļniekiem no dažādām valstīm. Latvijas jauniešiem šādu iespēju piedāvā četras kopienas. Kopiena “Chemin Neuf” sagatavošanās posmu piedāvās Portimaunā, kur notiks festivāls “Welcome to Paradise”, kopiena “Emanuel” – Koimbrā, “Pro Sanctitate” – Bragā, savukārt kultūras centra “Rīva” grupa dosies uzreiz uz Lisabonu. Informācija par kopienu piedāvātajām programmām ir to mājslapās vai sociālo tīklu kontos.

Jau šobrīd visi jaunieši, kas vēlētos doties uz Lisabonu, ir aicināti pieteikties. Pieteikšanās vēl nav reģistrēšanās Jauniešu dienām, tas drīzāk ir sava veida starpposms, kas palīdzēs saprast, cik liela ir jauniešu interese, no kādām vietām viņi nāk, kā arī palīdzēs pasākuma koordinatoriem tepat Latvijā organizēt turpmāko darbu, lai pēc tam varētu jauniešus reģistrēt Jauniešu dienām un iegādāties biļetes ceļam uz Portugāli. Pieteikšanās turpināsies līdz 31. martam.

Kas attiecas uz Jauniešu dienu izmaksām, tad dalība sagatavošānās posmā jeb diecēzes dienās katram dalībniekam izmaksās 70 eiro, bet pašās Jauniešu dienās Lisabonā – 235 eiro. Šajās summās ietilpst ēdināšana, naktsmājas, transporta izdevumi, Jauniešu dienu laikā arī svētceļnieka komplekts un apdrošināšana. Tiek lēsts, ka transporta izmaksas (lidojums uz Portugāli) varētu veidot aptuveni 300 eiro. Lai arī kopēja summa varētu šķist liela, A. Aleksandrova atgādina, ka tās būs neaizmirstamas 12 dienas, kuru laikā jaunieši varēs izbaudīt grandiozo jauniešu tikšanos, satikt pāvestu un piedzīvot Dievu. Tai pat laikā ir skaidrs, ka ne visiem jauniešiem šī summa ir pieejama, tāpēc paši jaunieši tiek aicināti būt radošiem un padomāt par iespējām, kā viņi paši var gūt papildu finansiālu atbalstu, kā, izmantojot savus talantus, var sākt krāt līdzekļus ceļam. Daži jau tagad rīko koncertus, cep kēksiņus utml. Liela nozīme ir arī draudzēm, kuras var atbalstīt savus jauniešus gan ar lūgšanām, gan ar finansēm ceļā uz Jauniešu dienām.

Joprojām tiek meklēti arī jaunieši, kas labprāt jau tagad iesaistītos pasākuma koordinēšanā tepat Latvijā kā brīvprātīgie. Tā ir iespēja gan likt lietā savus talantus, gan arī apgūt jaunas prasmes. Komandā jau ir brīvprātīgie, kas darbojas grafiskā dizaina jomā, veido mājaslapas, filmē, strādā ar sociālajiem tīkliem, bet ir nepieciešami arī tādi palīgi, kas varētu tulkot, rīkot pasākumus, kas būtu gatavi doties uz draudzēm un pie citiem jauniešiem, lai par Jauniešu dienām pastāstītu utt.

Pieteikties Pasaules Jauniešu dienām var ŠEIT. Anketā, citastarp, ir norādītas jomas, kurās patlaban tiek meklēti brīvprātīgie tepat Latvijā. Tāpēc, aizpildot anketu, ir iespēja izteikt vēlmi pievienoties brīvprātīgo komandai, norādot sevi interesējošo jomu.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti