Antona Smeltera simtgadi svinot…

17. janvārī apritēja simts gadi, kopš dzimis monsiņjors Antons Smelters. Ilgus gadus pavadījis trimdā, kalpojot tautiešiem un vietējiem iedzīvotājiem katoļu draudzēs Vācijā, 90. gadu sākumā A. Smelters atgriezās dzimtenē, kur kalpoja līdz savas zemes dzīves beigām 2010. gadā. Daudziem ticīgajiem palicis atmiņā ar savu lielisko humora izjūtu, dziļo lūgšanas dzīvi un sirsnību un palīdzības sniegšanu trūkumā nonākušajiem.

Svinot jubileju, jau kopš Ziemassvētkiem un līdz pat februāra beigām Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē skatāma neliela izstāde, kas sniedz ieskatu dažādos Smeltertēva, kā viņu mēdza dēvēt ticīgie, dzīves posmos, sākot no jaunības līdz kalpošanai katedrālē. Tāpat 15. sanvārī katedāles draudze atzīmēja Smeltertēva simtgadi, pulcējoties uz kopīgu dievkalpojumu, kuru svinēja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Par godu monsiņjora dzimšanas dienai Svētā Mise katedrālē tika svinēta arī 17. janvārī. Tās laikā draudzes administrators priesteris Pauls Kļaviņš norādīja: “Mēs, kas esam pazinuši Antonu Smelteru, zinām un varam liecināt par viņa vienkāršību, sirsnību un kā viņš pulcināja ap sevi cilvēkus.” P. Kļaviņš atādināja, ka monsiņjors parasti esot teicis: “Dievs dara lielas lietas. Mēs esam tikai ar tukšām rokām. Kā viņš teica, piepildi, Dievs, manas tukšās rokas un dari manu sirdi dedzīgu, lai varu kalpot vienīgi Tev.”

Tāpat jau kādu laiku ir iecere iniciēt titula “godināmais” pieškiršanu A. Smelteram. Tāpēc ir izveidota mājaslapa www.smelters.lv un Facebook konts “Monsinjors Antons Smelters ceļā uz godināmā titulu”. Šajās vietnēs ir iespējams iepazīt gan A. Smeltera biogrāfiju, gan iesūtītās liecības par viņa dzīvi un kalpojumu, gan arī pašiem iesūtīt dažādas liecības. Vietnes veidotāji raksta: “Ir daudz ticīgo Katoļu baznīcā Latvijā, kuri pazīstot monsinjora dzīves gājumu nešaubās, ka jau šobrīd Smeltertēvs var palīdzēt mums lūgt Dievu slimību gadījumā un citās nopietnās vajadzībās. Arī šādos izdziedināšanas vai citas palīdzības gadījumos lūdzam sniegt liecības.” Tās var sūtīt uz e-pastu: smelters@e-pasts.lv.

KABIA; Foto: Svētā Jēkaba katedrāle

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti