Tezē kopiena aicina jauniešus uz ekumenisku lūgšanu ar pāvestu Romā

Janvāra vidū pāvests Francisks paziņoja, ka 30. septembrī Romā, Svētā Pētera laukumā norisināsies ekumeniska lūgšanu vigīlija. Lūgšana norisināsies, “lai uzticētu Dievam Bīskapu sinodes 16. ordinārās ģenerālās asamblejas darbus,” sacīja pāvests Francisks. Savukārt sinodes ģenerālā asambleja sāksies 4. oktobrī. Lūgšanu vigīlijas mērķis ir vairot kristiešu vienotību kopīgajā ceļā, jo, kā pāvests sacīja jau aizvadītā gada oktobrī, “sinodālajam ceļam ir jābūt ekumeniskam, jo arī ekumeniskais ceļš ir sinodāls”.

Uz vigīliju ir aicināti dažādu konfesiju un vecumu ticīgie. Vigīlija būs daļa noplašāka pasākuma, kas Romā norisināsies visu nedēļas nogali, no 29. septembra līdz 1. oktobrim. Uz to tiek aicināti janieši vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Nedēļas nogali jauniešiem, kurai dots nosaukums “Together (Kopā) – Dieva tautas sapulcēšanās”, organizē kopiena “Tezē”. Līdzīgi kā kopienas organizētajās Eiropas jauniešu tikšanās, arī Romā pasākuma dalībniekus uzņems dažādas kopienas un draudzes. Viņi paliks ģimenēs vai draudžu telpās, piedalīsies kopīgās lūgšanās,lasīs Dieva Vārdu, veltīs laiku klusumam, sarunām, darbnīcām. Nedēļas nogales rīkotāji norāda, ka pasākums Romā var kļūt par sava veida turpinājumu Pasaules Jauniešu dienām, kuras Lisabonā norisināsies šī gada augustā.

Idejas par šādu tikšanos Romā aizsākumi meklējami 2021. gada oktobrī, kad Vatikānā norisinājās bīskapu sinode par sinodālismu. Tās atklāšanā klātesošos uzrunāja Tezē kopienas vadītājs brālis Aloīzs. Viņš sacīja: “Svētais tēvs, tā kā jūs aicināt mūs sapņot, es vēlos dalīties ar jums savā sapnī. Vai būtu iespējams, ka kādu dienu sinodes procesa gaitā uz lielu ekumenisku sanāksmi tiktu aicināti ne tikai delegāti, bet arī Dieva tauta, ne tikai katoļi, bet ticīgie no dažādām Baznīcām? Jo caur Kristību mēs visi esam brāļi un māsas Kristū, vienoti kopībā, kas joprojām ir nepilnīga, bet reāla, pat ja teoloģiskie jautājumi paliek neatbildēti. Šādas tikšanās pamatā šeit, Romā, un tajā pašā laikā arī citur pasaulē būtu vienkārša Dieva Vārda uzklausīšanas svinēšana ar ilgu klusuma brīdi un aizlūgšanu par mieru. Varbūt jaunieši varētu būt tās galvenie varoņi? Vai šādus svētkus varētu padarīt vēl plašākus, apmainoties ar informāciju starp konfesijām? Tad mēs kopā varētu piedzīvot un atklāt, ka, būdami vienoti Kristū, varam kļūt par miera veidotājiem.”

Jaunieši savu dalību pasākumā varēs reģistrēt, sākot no 1. maija vietnē www.together2023.net. Šajā vietnē jau tagad angļu un itāļu valodā ir pieejama informācija par nedēļas nogali, tās ideju, norisi, kā arī iespējām kļūt par pasākuma brīvprātīgo, jo tādi būšot nepieciešami laikā no šī gada marta līdz pat oktobrim.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti