Vietnē “Raduraksti” pieejamas jauniegūtas atsevišķu draudžu reģistru dokumentu kopijas

No 24. janvāra Latvijas Nacionālā arhīva vietnē “Raduraksti” pieejamas jauniegūtas draudžu dzimušo, laulāto un mirušo reģistru dokumentu kopijas, kuru lielākā daļa attiecas uz 18. gadsimta otro pusi un ir vērtīgs informācijas un izpētes avots dzimtas pētniecības entuziastiem, liecina arhīva mājaslapā publicētā informācija.

Vietne “Raduraksti” ir virtuālā lasītava, kurā pieejami arhīvā digitalizētie dokumenti un veidotās datubāzes, kas saistītas ar dzimtu vēstures pētniecību, untā tiek regulāri papildināta ar jauniem materiāliem. Arhīvs ziņo, ka šobrīd jaunums ir Baltkrievijas Nacionālā vēstures arhīva 1781. fonda „Mogiļevas Romas katoļu garīgā konsistorija” dokumentu digitālās kopijas, kuras arhīvs ieguva 2019. gada nogalē. Jaunpievienotais materiāls satur savulaik Vitebskas guberņas Daugavpils, Ludzas un Rēzeknes apriņķī darbojušos Romas katoļu draudžu dzimušo, laulāto un mirušo reģistru norakstus, kas tikuši iesūtīti Mogiļevas konsistorijai.

Iepriekš minētie dokumenti attiecas uz 1677.-1801. gadu, tomēr katrai konkrētajai draudzei pieejamais hronoloģiskais periods ir atšķirīgs. Reģistri sastādīti latīņu un poļu valodā, un vietnē tie meklējami pie katras konkrētās draudzes.

Vietnē “Raduraksti” ir vairākas kolekcijas, kurās var meklēt informāciju par dažādu dzimtu vēsturi. Tās ir dažādu konfesiju draudžu baznīcu grāmatas. Tāpat vietnē informāciju var meklēt kolekcijā “Dvēseļu revīzijas”, “Tautas skaitīšana”, “Mājas grāmatas”, “Rīgas politehniskais institūts” un citās.

KABIA; Foto: Pixabay.com

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti