Līdz marta beigām skatāma Vitas Lukstiņas gleznu izstāde “Vakarēdiens un mazie portreti”

Līdz 26. martam Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Rīgā, Alberta ielā 12-9 skatāma mākslinieces Vitas Lukstiņas gleznu izstāde “Vakarēdiens un mazie portreti”, ziņo muzejā. XII Florences biennāles laureātes darbi šajā izstādē ir tapuši kā mākslinieces pārdomas par mieru, labā un ļaunā pretmetiem.

Ekspozīcijas centrālais darbs ir triptihs “Perfektā mīlestība. Pēdējās vakariņas”. Šis darbs ir veltījums komunistiskā terora upuriem, gulaga bērniem un vēstījums par Dieva sargājošo klātbūtni arī dzīves pabērnu likteņos. Glezna tapa kā maģistra darbs Latvijas Mākslas akadēmijā un 2019. gadā ieguva pirmo godalgu XII Florences biennālē, kas bija veltīta Leonardo da Vinči nāves 500. gadadienai.

Māksliniece norāda, ka ideja par šo darbu tapusi, jo viņas rokās nonāca fotogrāfija, kurā bija redzami politiski represēto bērni, kas nonākuši bērnunamā. Māksliniece par šo gleznu raksta: “Gulaga bērni reprezentē cietušos bērnus, visus represiju laiku upurus un arī mūs visus. Neviens netiek aizmirsts un atstāts. (..) Viens no svarīgākajiem vēstījumiem visam darbam kopumā – cerība ir vienmēr, un katrs cilvēks ir vērtīgs un cienīgs. Mēs tiekam mīlēti ar mīlestību, ko nesaprotam un varbūt neredzam, un tieši vistumšākajā naktī mūsos iedegas cerības un ticības liesma.”

Izstādē skatāmi arī citi darbi, kas turpina triptihā ietverto ideju. Tie ir mākslinieces mammas portreti, viņas tēta un citu cilvēku roku atainojumi, caur kuriem V. Lukstiņas mērķis ir atainot mīlestību un mieru.

Izstāde ir skatāma muzeja darba laikā no trešdienas līdz svētdienai no pl. 11 līdz 18.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti