LU Bibliotēkā skatāma latviešu sprediķu grāmatu izstāde

Līdz 15. martam Latvijas Universitātes (Lu) Bibliotēkā skatāma izstāde “No kanceles līdz grāmatai”. Izstādē apskatāma latviešu sprediķu grāmatu izlasi, sākot no 18. gadsimtā izdotajām sprediķu grāmatām līdz mūsdienu izdevumiem. 

Centrālā vieta izstādē atvēlēta diviem Georga Manceļa sprediķu krājumiem, kas izdoti 1746. un 1823. gadā, kā arī Jēkaba Frīdriha Bankava sprediķu grāmatas 1772. gada izdevumam. Ekspozīcijā apskatāmās grāmatas atspoguļotas speciāli izstādei veidotā kartīšu katalogā, ar kura palīdzību var izvēlēties, atrast un tuvāk izpētīt interesējošo sprediķu grāmatu, norāda izstādes veidotāji.

Izstāde tika atklāta 15. februārī ar diskusiju, kurā piedalījās žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” redaktore Dr.theol. Ingrīda Lisenkova, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Rīgas arhidiacēzes palīgbīskaps Mg.theol. Rinalds Grants un LU Teoloģijas fakultātes docents priesteris Dr.hist.eccl. Andris Priede. Garīdznieki dalījās personīgajā pieredzē par sprediķošanu, stāstīja, kā top viņu sprediķi, kā arī par to, kādi ir dažādu konfesiju skatījumi uz sprediķa nozīmi dievkalpojumā.

Izstādi var apskatīt LU Bibliotēkā Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 203.telpā.

KABIA; Foto: LU Bibliotēka

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti