Dieva Žēlsirdības svētdienā svētceļojumā uz Viļņu

16. aprīlī, nedēļu pēc Lieldienām, atzīmēsim Dieva Žēlsirdības svētdienu. Šie svētki tiek svinēti, pamatojoties uz māsas Faustīnes Kovaļskas atklāsmēm, kurās Jēzus viņai atklājis: “Es vēlos, lai pirmā svētdiena pēc Lieldienām būtu Žēlsirdības svētki.”

Dieva Žēlsirdības svētdienu plaši atzīmē mūsu kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, jo tur svētā Faustīne ieradās 1929. gadā, kur apmetās Dievmātes Žēlsirdības kongregācijas mājā. Laikā, kamēr māsa dzīvoja Viļņā, tapa mums visiem labi zināmā Žēlsirdīgā Jēzus svētglezna, Dieva Žēlsirdības kronītis un māsa Faustīne sāka rakstīt ”Dienasgrāmatu”. Kopš 1982. gada šīs svētgleznas oriģināls ir Viļņā un atrodas Dieva Žēlsirdības sanktuārijā, Dominikāņu gatvē 12.

Viļņas Dieva Žēlsirdības svētnīcas pārstāvji šogad īpaši mīļi uz svētkiem aicina svētceļniekus no Latvijas, jo 16. aprīlī pl. 14 Svēto Misi latviešu valodā sanktuārijā svinēs Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Kā pastāstīja sanktuārija pārstātvis priesteris Valdemārs Širvinskis, sākot no pirmdienas pēc Lieldienām līdz Dieva Žēlsirdības svētdienai, katru dienu tiek šeit tiekot svinēti dievkalpojumi dažādās valodās. Šogad gaidīti svētceļnieki un plānoti dievkalpojumi lietuviešu, poļu, angļu, franču, baltkrievu, vācu, spāņu, itāļu, kā arī latviešu valodā, lai vests par Dieva žēlsirdību aizsniegtu arvien vairāk cilvēku. Dieva žēlsirdības svētdienas vigīlijā notiek ekumenisks gaismas ceļš no Aušras vārtu svētnīcas līdz Dieva žēlsirdības sanktuārijam. Visiem dievkalpojumiem būs iespēja sekot līdzi TIEŠRAIDĒ.

Priesteris aicina svētceļniekus no Latvijas izmantot iespēju un doties uz Viļņu, kā arī informēt viņu par svētceļnieku grupu ierašanos, zvanot uz tālruni 0037067171688. Priesteris runā angļu un krievu valodā. Iespēju robežās svētceļniekiem tiks piedāvāta arī ekskursija par Viļņu. Papildu informāciju par svētkiem un iespējām tos apmeklēt var iegūt, arī sazinoties ar Viļņas Svētceļnieku CENTRU.

KABIA; Foto: Dieva Žēlsirdības sanktuārija arhīvs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti