Jau rīt sāksies iniciatīva “24 stundas Kungam”

Piektdien, 17. martā, pl 16.30 (17.30 pēc Latvijas laika) pāvests Francisks Romā, Santa Maria delle Grazie al Trionfale draudzes baznīcā vadīs gandarīšanas dievkalpojumu, atklājot ikgadējo lūgšanu iniciatīvu “24 stundas Kungam”. Iniciatīva šogad norisināsies jau desmito reizi un tajā aicināti piedalīties ticīgie visā pasaulē.

Iniciatīvas moto šogad ir vārdi no no Lūkas evaņģēlija: “Apžēlojies par mani grēcinieku.” (Lk 18,13) Kā parasti, pāvests ir aicinājis atvērt dievnamu durvis, ja iespējams, arī visas iniciatīvas garumā – 24 stundas, svinēt īpašu liturģiju vai Svēto Misi, iesākot un arī noslēdzot iniciatīvu, izstādīt Vissvētāko sakramentu, kura priekšā ticīgie var pavadīt laiku klusā lūgšanā, kā arī aicina priesterus atvērt konfesiālus, lai cilvēki varētu saņemt Gandarīšanas sakramentu.

Iniciatīvā tradicionāli iesaistīsies arī Radio Marija Latvija, piedāvājot saviem klausītājiem īpašu programmu. 17. martā pl. 18 būs iespēja peivienoties pāvestam gandarīšanas liturģijā. Vakara un nākamās dienas laikā radio būs lūgšanu tiešraides, sarunas, pārdomas un meditācijas, kas palīdzēs veikt sirdsapziņas izmeklēšanu, kā arī atrast tuvāko grēksūdzes iespēju. Sestdien būs iespēja kopīgi izmeklēt sirdsapziņu, noklausīties jauniešu liecības par grēksūdzi, bet bērniem izskanēs katehēze par grēksūdzi. Iniciatīvas laikā radio kapelā būs klātienes adorācijas iespēja.

Atgādinām, ka Vatikāns ir izveidojis bukletu dažādās valodās ar tekstiem, liecībām un ieteikumiem, lai , sagatavotos Izlīgšanas sakramentam, kā arī materiāliem, ko var izmantot iniciatīvas laikā, piemēram, liturģijā un klusajā lūgšanā Vissvētākā Sakramenta priekšā. Materiālu angļu valodā var lejuplādēt ŠEIT.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti