Svētās Ģimenes mājā skatāma izstāde par Turīnas līķautu

Rīgā, Svētās Ģimenes mājas Sakrālo lietu muzeja telpās līdz Dieva Žēlsirdības svētdienai, 16. aprīlim, būs skatāma atjaunotā izstāde par Turīnas līķautu, ziņo Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas vadītājs Jānis Smelters. Tā ir ceļojoša izstāde, kura vairāku gadu laikā jau ir apceļojusi daudzas Latvijas draudzes un pēc tam ceļos uz citām Latvijas vietām. To piedāvā Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļa.

Izstādē skatāmie informatīvie materiāli ir no zinātniskās konferences, kura norisinājās Rīgā 2010. gada 21. oktobrī. Šajos materiālos aprakstīta audekla vēsture, izpētes gaita un metodes. Izpētē gūtās atziņas ļauj ticēt, ka Itālijā, Turīnas pilsētā apskatāmajā audeklā patiesi ir bijis ievīstīts Jēzus nonāvētais ķermenis. Izstādes galvenais apskates objekts ir Turīnas līķauta – audekla, kurā pēc nāves tika ievīstīts krustā sistā Jēzus ķermenis, kopija dabīgā lielumā. Turīnas līķauts ir īstens Kristus augšāmcelšanās liecinieks, kuru mēdz dēvēt arī par piekto Evaņģēliju un kurš var palīdzēt apjaust Jēzus nesto upuri. Uz līķautā redzamā nospieduma var saskatīt ciešanu mocīta cilvēka sejas un ķermeņa atveidu. Turīnas līkauta, kas ir 4,4 m garš un 1,2 m plats, oriģināls skatāms Turīnas Svētā Jāņa Kristītāja katedrālē.

Izstādi Sakrālo lietu muzejā var apskatīt Svētās Ģimenes mājas darba laikos. Māja ir atvērta apmeklētājiem pirmdienās, trešdienās un ceturtdienās no pl. 11 līdz 19, otrdienās no pl. 9 līdz 17, bet piektdienās no pl. 9 līdz 17. Jautājumu gadījumā par iespējām apmekēt izstādi ar Svētās Ģimenes mājas pārstāvjiem var sazināties, zvanot uz tālruni: 20000466.

KABIA; Foto: Jānis Smelters

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti