Augusta Vēstnesī par debesīm un Debesīm

Augustā pēc viena mēneša atvaļinājuma pie lasītājiem nonāks kārtējais žurnāla “Katoļu Baznīcas vēstnesis” numurs. Augustā, kad naktīs iepriecina zvaigžņotais debesu jums un svinam Dievmātes Debesīs uzņemšanu, žurnāla lasītājiem tiek piedāvāts iedziļināties, kas tad ir debesis un Debesis.

Žurnāla redaktore Ingrīda Lisenkova raksta: “Debesis, kas ir virs mūsu galvām, kas sniedzas neaptveramā tālumā un liecina par brīnišķīgi skaisto Dieva radīšanas darbu, kas liek apjaust, cik mazi patiesībā esam Visuma mērogos un tomēr tik brīnumaini radīti. Un citas Debesis, kurās ilgojamies būt mūžībā kopā ar Dievu… Gaidāmie svētki 15. augustā šoreiz pamudināja aizdomāties par Debesīm. Kas mūs sagaida Debesīs, kur Jaunava Marija jau ir uzņemta? Ko mēs par to zinām? Kā tur būs un ko darīt, lai tur tiešām nokļūtu? Un kad tas notiks? Vai mēs to varam zināt un laicīgi sagatavoties? Un kāpēc Debesis dēvē tieši par debesīm? Jā, ko mēs zinām par debesīm?“

Numura tēmu ievada priestera Andra Ševela MIC raksts “No kurienes nākam un kurp dodamies“. Par to, kā varētu izskatīties debesīs un ko tur esošie dara, mēģina noskaidrot Ilze Podniece sarunā ar Oskaru Jabloņski OP. Savukārt priesteris Dmitrijs Artjomovs MIC Svēto Rakstu gaismā pievēršas jautājumam par pasaules galu un to, ar kādu attieksmi to gaidīt un līdz tam dzīvot. Numura tēmu noslēdz I. Lisenkovas saruna ar fizikas doktoru Andri Stikutu par Visumu.

Ārpus numura tēmas žurnālā ir vēl vairāki raksti. 6. augustā Lisabonā noslēdzās Pasaules Jauniešu dienas, bet izdevumā var lasīt pasākuma dalībnieču Gunas Leščinskas un Terēzes Hrapānes atskatu par to, kā gaja ceļā no Rīgas uz Portugāli, kā arī dažu dalībnieku liecības. Rubrikā „Mana draudze“ Dace Stirāne raksta par tikšanām un sarunām Pušmucovas draudzē.

Rubrikā „Pieredze“ Uģis Mālnieks dalās piedzīvotajā, atziņās un atmiņās par benediktīniešu klosteri Palandriai Lietuvā. Savukārt Vineta Zeltkalne raksta par Broņislavu Sprūģi, kas dzīvo Aglonā, dziļi tic Dievam, rūpējas par apkārtējiem krucifiksiem un liecina par Dieva mīlestību satiktajiem cilvēkiem. Žurnālu noslēdz rubrika bērniem, kurā šoreiz ir Daigas Kažes stāsts „Salauztā sirds“.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti