Vasarsvētku vigīlijā vecāki un bērni devās svētceļojumā uz Skaistkalni

Vasarsvētku vigīlijā, 18. maijā, māsas kalpones aicināja ģimenes ar bērniem doties svētceļojumā uz Skaistkalni, lai pie Ģimeņu Karalienes izlūgtu svētību savām ģimenēm un bērniem. Ceļu no Bārbeles uz Skaistkalnes svētnīcu mēroja deviņas ģimenes ar bērniem, kā arī vairākas mammas un vecmammas, kuras ceļā devās vienatnē, lai lūgtos par saviem bērniem un mazbērniem, stāsta māsa kalpone Inese Ieva Lietaviete. Saulainajā dienā ceļā devās nepilni 50 cilvēki, no kuriem viens vēl bija mātes miesās.

Kā norāda māsas, svētceļojums notika iniciatīvas Vecāku rožukronis par bērniem ietvaros. Latvijā šī iniciatīva pulcina aptuveni 40 ģimenes, kas apņēmušās ik dienu lūgt vienu Rožukroņa noslēpumu par saviem bērniem. Tāpat notiek klātienes tikšanās divas reizes gadā – parasti maijā un oktobrī, mēnešos, kad tiek godināta Dievmāte, – kuru laikā tiek izlozēti jaunie Rožukroņa noslēpumi. Pēc svētceļojuma daži tā dalībnieki nolēma pievienoties iniciatīvai. Viņi saņēma Skaistkalnes draudzes prāvesta Andreja Mediņa svētību, kā arī vienu Rožukroņa noslēpumu, kuru turpmāk lūgsies.

Svētceļojumam tika izvēlēts šis maršruts, turpinot aizvadītā gada oktobrī iesākto Svētā Jēkaba ceļu. Toreiz notika pirmais šīs inicatīvas svētceļojums un tika izvēlēts “Camino Latvija” ceļa etaps no Ikšķiles Karmela klostera līdz Ogres Svētā Meinarda baznīcai, kur kalpo priesteris Modris Lācis. Viņš vairākus gadus bijis Vecāku rožukroņa par bērniem tikšanās reizēs un ir bērnu mīlēts priesteris. Savukārt šoreiz tika izvēlēts Svētā Jēkaba ceļa noslēdzošais posms Latvijā, jo no Skaistkalnes ceļš uz Santjāgo de Kompostelas svētnīcu ved cauri Lietuvai.

Māsas kalpones atgādina, ka nākamā Vecāku rožukroņa par bērniem tikšanās notiks 13. oktobrī, Fatimas Dievmātes svētkos. Taču lūgšanai var pievienoties jau tagad, rakstot uz e-pastu kalpones@gmail.com un saņemot savu rožukroņa noslēpumu.

Šogad apritēs septiņi gadi, kopš aizsākās šis rožukronis. Iniciatīvas sākums bija 2017. gada oktobris, Fatimas atklāsmju 100. gadadiena.

KABIA; Foto: Ingus Liekniņš

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti