Turpinot kampaņu “Katram bērnam savu ģimeni”, nodibinājums “Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fonds sadarbībā ar “Svētās Ģimenes māju”, “Latvijas Kristīgo aliansi bāreņiem un Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu aicina pieteikties otrajam apmācību kursam, lai kļūtu par mentoriem bērnunamu bērniem. Brīvprātīgo mentoru apmācības darbam ar institūciju bērniem mērķis ir attīstīt pastorālo darbu bērnu namos, veicināt bērnu nama bērnu intelektuālo, emocionālo un garīgo attīstību, kā arī spēju socializēties un kļūt par sabiedrībai vajadzīgu locekli, sevi realizējot.
Kā pastāstīja fonda pārstāve Ramona Švede, kampaņu “Katram bērnam savu ģimeni” Bīskapa B. Sloskāna fonds īsteno jau no 2015. gada, savukārt pirmais apmācību kurss mentoriem notika šī gada maijā, to beidza 13 dalībnieki. No tiem desmit ir kļuvuši par mentoriem. Lielākā daļa no viņiem ir mentors vienam bērnam, daļa strādā ar bērniem grupā. Mentors ir cilvēks, kas regulāri, bet ne retāk kā reizi nedēļā tiekas ar vienu vai vairākiem bērnunama bērniem, palīdz bērnam iegūt drošības izjūtu, atgūt spēju uzticēties, mācīties veidot attiecības un attīstīt savu potenciālu, lai tas kopumā veicinātu visas sabiedrības attīstību.
Lai kļūtu par mentoru, svarīga ir vēlme un arī aicinājums strādāt ar bērniem. Viņi patiešām ir tie, kam nepieciešama mūsu mīlestība, un tie, kuriem tās trūkst visvairāk, uzsver R. Švede. Tāpat ir nepieciešama apmācība. Tā tiek īstenota, sadarbojoties ar “Latvijas Kristīgo aliansi bāreņiem”, izmantojot “New Hope Latvia” apmācības programmu “Kompetents traumētu bērnu aprūpētājs”. Tās autori ir organizācijas “Back2Back” pārstāvji Deivids un Džeina Skūleri ar 40 gadu darba pieredzi darbā ar audžuģimenēm un adoptētājiem. Tāpat kursa sadarbības partnere ir psiholoģe Daina Žurilo, kurai ir 20 gadu darba pieredze psiholoģijas praksē ar bērniem. Apmācībā tiks skatītas tādas tēmas, kā traumas izpratne un ietekme uz bērna attīstību un uzvedību; emocionālās piesaistes veidošana; bērna attīstības vecumposmi; desmit patiesības teikšanas principi par bērna dzīvesstāstu. Par šīm tēmām runās psiholoģe Daina Žurilo, biedrības “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” pārstāvji, kā arī Bīskapa B. Sloskāna fonda pārstāvji R. Švede un Arsēnijs Haitins.
Apmācības notiks no 1. līdz 4. oktobrim plkst. 18 Svētās Ģimenes māja Klostera, ielā 5, Vecrīgā. Pieteikšanās līdz 28. septembrim, aizpildot pieteikumu elektroniski: https://goo.gl/forms/0YYbxHwiJ8xnmJj83.
Labklājības ministrijas apkopotā statistika liecina, ka bez bioloģisko vecāku aprūpes palikuši 7,6 tūkstoši bērnu. No tiem 4,8 tūkstoši dzīvo pie aizbildņiem, visbiežāk vecvecākiem, 1,2 tūkstoši – pie audžuvecākiem, bet 1,6 tūkstoši uzturas bērnunamos. Valstī darbojas 50 bērnunami, no tiem deviņās iestādēs ikdienu vienam ar otru nākas sadzīvot pat vairāk nekā 50 bērniem.
LRKB IC