Svētais Ludvigs no Kasorijas

30. marts

Īstajā vārdā Arhangelo Palmentjeri piedzima 1814. gadā Itālijā. Jaunībā viņš izmācījās par galdnieku. 1832. gadā Arhangelo iestājās franciskāņu ordenī, pieņemot Ludviga vārdu.Drīz pēc iesvētīšanas par priesteri Ludvigs tika norīkots mācīt filozofiju un matemātiku jaunajiem ordeņa brāļiem. Viņš drīz vien sāka izveidot ambulances un bērnunamus, lai rūpētos par slimajiem un grūtībās nonākušajiem. Apmēram 1852. gadā Ludvigs atvēra skolu no verdzības atbrīvotajiem afrikāņu bērniem. Tāpat arī tika atvērtas iestādes kurliem un nedzirdīgiem cilvēkiem.

Paklausot priekšniekiem, kuri ieteica meklēt sev palīgus, Ludvigs 1859. gadā nodibināja vīriešu kopienu, kas piederēja franciskāņu trešajam ordenim. Kopiena kļuva pazīstama kā pelēkie žēlsirdības brāļi, jo viņi nēsāja pelēku habitu. Trīs gadus vēlāk Ludvigs izveidoja tādu pašu kopienu sievietēm, kas ir pazīstama kā Sv. Elizabetes franciskāņu māsu kongregācija. Brāļi saņēma apstiprinājumu no Vatikāna 1877. gadā. Šajā laikā viņi jau darbojās arī ASV. Tomēr 1971. gadā Svētais Krēsls kopienu atcēla, jo tajā bija ļoti maz brāļu.

Sv. Elizabetes māsas joprojām darbojas Itālijā, ASV, Etiopijā, Indijā, Panamā un Filipīnas. Deviņus gadus pirms savas nāves Ludvigs saslima ar smagu slimību, no kuras tā arī nekad pilnībā neatkopās. „Kungs aicināja mani pie sevis ar vismaigāko mīlestību un ar neizmērojamu žēlsirdību Viņš mani vadīja cauri dzīvei.”

Ludvigs no Kasorijas tika iecelts svēto kārtā 2014. gada 23. novembrī.

Evita Grudule, “Katoļu Kalendārs 2015”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti