Piektdien RARZI rīko diskusiju par ticības un zinātnes attiecībām

20 jubilejas gadu salidojuma priekšvakarā, 8. februārī, Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) rīko atvērto diskusiju par tēmu „Ticība un zinātne – izprast pasauli un cilvēku”. Tajā piedalīsies tehnisko zinātņu doktors Miroslavs Ruckis no Polijas un Florians Gābauers, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks atomfizikā. Visi aicināti!

Programmā
16:40 – Sv. Mise, vada Katahētikas institūta dibinātājs pr. A. M. Jerumanis (Rīgas Sv. Magdalēnas baznīca)
17:30 – Diskusija „Zinātne un ticība – ieguldījums pasaules un cilvēka izpratnē ” (RARZI studiju telpās M. Pils ielā 2)
19:00 – Agape

Miroslavs Ruckis (Miroslaw Rucki) tehnisko zinātņu doktors, 13 gadus strādājis kā didaktiskais un zinātniskais pētnieks Poznaņas Tehniskās universitātes Mašīnu Būvniecības tehnoloģijas institūtā. 2012. gada decembrī Ruckis ieguva habilitācijas zinātnisko grādu inženierzinātnēs. Kopš 2010. gada viņš ir nopietni pievērsies Bībeles studijām Pontifikālajā Teoloģijas fakultāte Vroclavā un saklausījis aicinājumu sludināt Evaņģēliju; strādā par vicedirektoru žurnālā „Mīliet viens otru”.
Florians Gābauers (Florian H. Gahbauer) 2003. gadā Čikāgas universitātē ieguva doktora grādu fizikā. Pēc studijām viņš vienu gadu strādāja Kolumbijas universitātes astrofizikas laboratorijā kā pētnieks un kopš 2004. gada strādā Latvijas Universitātes Fiziskas un matemātikas fakultātes Lāzercentrā, kur sākumā bija pētniecības asistents, bet šobrīd ir vadošais pētnieks un zinātniskais asistents. Viņa pētniecības interešu lokā ir atomfizika, koherenti procesi, kosmiskā starojuma mērījumi, tumšas matērijas meklēšanas.

RARZI, LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti