Starptautisks projekts jauniešiem “Nāc klusumā”

Kas gan tas bija par projektu un kā gan tur sāka augt ticības koki?
Pasaulē jau daudzus gadus jezuītu brāļi aicina jaunus cilvēkus iesaistīties pastorālajā programmā jauniešiem MAG+S („magis” tulk. no latīņu val. „vairāk”). Sv. Ignācija no Lojolas, ordeņa dibinātāja, grāmatā „Garīgie vingrinājumi” tas saprotams kā cilvēka tieksme „dzīvot vairāk ar Dievu”. Programmas mērķis ir iedrošināt jaunus cilvēkus atrast Dievu savā ikdienā un arī neparastā, izaicinājumu pilnā vidē, piemēram, uzticības svētceļojumā (ejot bez iepriekš sagatavotiem iztikas līdzekļiem, naktsmājām), tiekoties ar uz nāvi slimiem vai bez pajumtes palikušiem cilvēkiem, izbaudot dažādas mākslas metodes ceļā pie Dieva utt.
Šoreiz MAG+S latviešu grupu mudināja pieņemt klusuma izaicinājumu un doties uz benediktīniešu tēvu kontemplatīvo klosteri Palendriai ciematā Lietuvā. Klusums ir miers, tomēr tas nekad nav tukšums; tā ir skaidrība, tomēr ne krāsu trūkums; tas ir ritms; tas ir ikvienas domas pamats. Paralēli liturģijas stundu lūgšanām un benediktīniešu garīguma pulsējošajam ritmam iepazināmies ar ignāciskā garīguma elementiem: meditāciju ar Sv. Raktiem, kopīgu Sv. Mises svinēšanu, aktivitāti (darbu klusumā), dalīšanās apli un Izvērtes lūgšanu.
Vienlaicīgi karmelītu un Betlēmes māsu klosteros lūdzās citas dalībnieku grupas, bet rekolekciju noslēgumā visi projekta dalībnieki satikās Kauņas pilsētā, lai dalītos ar piedzīvoto un kopīgi svinētu Euharistiju.
Kā liecina rekolekciju dalībniece Zane: „Rekolekcijas bija ļoti spēcīgs garīgs piedzīvojums, kas noteikti satuvināja ar Trīsvienīgo Dievu. Sapratu, ka man nav personīgu attiecību ar Svēto Garu, neesmu izrādījusi Viņam pietiekami daudz uzmanības, cieņas un goda. Bet man ir visas iespējas to darīt turpmāk. Piedzīvoju Dievišķu prieku kontemplatīvajā pastaigā, un biju mazliet pārsteigta, ka man ir ļoti grūti nedomāt, bet vienkārši uztvert…”
Varbūt arī Tevi uzrunā VAIRĀK? Varbūt arī Tu vēlies kaut ko darīt lielākam Dieva Godam?
Aicinām piedalīties Vasaras MAG+S. Vairāk informācijas: http://magis2013.lt/lv
Māsa Signe, Lietuvas un Latvijas jezuītu provinces programma jauniešiem „MAG+S”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Adventa rekolekcijas

Rekolekcijas: “Dievs nevar būt par Tēvu nevienam, kam Baznīca nav par māti” (Sv. Ciprians). Kas ir Baznīca? Vai ārpus Baznīcas ir iespējama

Lasīt vairāk »