Tautas nemitīgā Rožukroņa 20 gadu jubileja

Sestdien, 1. martā, Tautas nemitīgais Rožukronis svinēja 20 gadu jubileju. Kuplā skaitā uz Sv. Misi Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā un tikšanos pie tējas un kafijas galda bija pulcējušies vairāki desmiti Tautas nemitīgā Rožukroņa dalībnieku ne tikai no Rīgas, bet arī no citām draudzēm.

Apaļajā jubilejā Sv. Misi celebrēja Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, kurš sprediķa laikā stāstīja, ka pats Rožukroņa lūgšanai pievērsies 1981. gadā un cenšas to lūgties ik dienu. Viņš pauda pārliecību, ka Rožukronis ir arī viens no jaunās evaņģelizācijas līdzekļiem. Un sacīja, ka Tautas nemitīgā Rožukroņa dalībnieki sirds pazemībā piedalās “pasaules pārveidošanas misijā – evaņģelizē pasauli, aizlūdzot, sagatavojot dievišķajam Vārdam ceļu un ar šo Vārdu skubinot uz labiem darbiem citus”.

Pēc Sv. Mises, kā ikreiz Tautas nemitīgā Rožukroņa salidojumos, ticīgie vienojās kopīgā Rožukroņa lūgšanā, bet pēc tam neformālā atmosfērā Māras zālē turpināja svinības. Kā pastāstīja Tautas nemitīgā Rožukroņa vadītāja Helēna Žigo, šoreiz galvenais viesis bija arhibīskaps, kurš deva arī nopietnu uzdevumu. Arhibīskaps atgādināja atnākušajiem, ka viņi ir zvejnieki, kam jāzvejo ar savu lūgšanu. Viņš aicināja lūgties par aicinājumiem uz priesterību, par katoļu mācību iestāžu finansējumu, nāves civilizācijas atmaskošanu un patiesības par cilvēku atzīšanu mūsdienu pasaulē, esot kā Dāvidam, kurš ar trim akmeņiem izgāja pret Goliātu. Šos trīs akmeņus Z. Stankevičs pielīdzināja rožukroņa krellītēm, uzsverot, ka tie, kas lūdzas, ar savām lūgšanām sagatavo labu augsni labā darba darītājiem.

Pēc tikšanās arhibīskaps pierakstīja vēlējumu Zelta grāmatā, kurā parakstās visi tie, kas piedalās lūgšanu ķēdē. Z. Stankevičs uzrakstīja, ka ar šo ieroci, kas ir Rožukronis, ir iespējams uzvarēt Sātana varu Latvijā un pasaulē. Viņš pateicās par kalpošanu un veltīja svētības vārdus turpmākajiem 100 gadiem.

H. Žīgo pauda prieku, ka lūgšanu ķēde Tēvzemes nodomā, kura Latvijā, pateicoties dominikāņu atbalstam, aizsākās 1993. gadā, izplatās. Viņai prieks, ka Tautas nemitīgā Rožukroņa koordinatori ir ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas vietās – Daugavpilī, Krāslavā, Ventspilī, Liepājā. Olainē, Ogrē, Jelgavā, Kalnciemā, pat Šķilbēnos un citur.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti