Žēlsirdības diena Ventspilī

1. martā, pāris dienas pirms Lielā Gavēņa, „Caritas Latvija” un Ventspils Romas katoļu draudze organizēja Caritas jeb Žēlsirdības dienu Ventspilī. Diena iesākās ar Sv. Misi, kurā tēvs Juris Krisūns OSPPE uzsvēra kalpošanas un žēlsirdības nozīmi un aizlūdza par žēlsirdības kalpošanu un kalpotājiem.

Draudzes namā „Caritas Latvija” pulcināja draudzes locekļus un citus interesentus, lai sirsnīgā un draudzīgā atmosfērā dalītos ar brāļiem un māsām savā kalpošanā. „Caritas Latvija” pārstāvji prezentēja organizācijas darbību, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kapelāne Daina Ramane pastāstīja par paliatīvo aprūpi slimnīcā, kapelāna misiju un ikdienas darbu, bet māsas no Marijas Leģiona dalījās kalpošanas pieredzē. Pasākuma dalībniekus iepriecināja Kristīgā bērnu un jauniešu centra “Timotejs” ansamblis ar savām dziesmām.

Pēc kopīgas pusdienu sadraudzības visi devās uz slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļu, kur bērni dziedāja, dāvināja pašu zīmētās kartiņas un iespēju robežās parunājās ar slimniekiem. Tēvs Juris Krisūns slimnīcas kapelā noturēja svētbrīdi ar aizlūgumu par slimniekiem un slimnīcas darbiniekiem.
Varētu teikt, ka šī diena noritēja zem vārdiem Deus caritas est (Dievs ir mīlestība). Jebkurā cietējā ir jāsaskata Jēzus Kristus. Visu, ko darām šiem cilvēkiem, mēs darām Viņam. Mēs esam Kristus rokas un Viņa mīlestības izpausme šeit uz zemes. Tuvākmīlestība kā ceļš pie Kristus.
Žēlsirdības dienas sakarā vēlos atgādināt Kristus vārdus, kurus vienmēr savā misijā uzsvēra Māte Terēze: “MAN SLĀPST.”

Daina Ramane

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti