Doma dārzā varēs apskatīt Sanda Aispura 12 apustuļu skulptūras

17. oktobrī Rīgas Doma dārzā tiks atklāta tēlnieka Sanda Aispura personālizstāde“utt.”, ziņo izstādes organizētāji biedrība “Ascendum”.  Izstādē būs apskatāmas 12 apustuļu skulptūras, kuras veidotas, par modeļiem un prototipiem izmantojot mākslinieka laikabiedrus un draugus – fotogrāfu Didzi Grodzu, kultūras “dzirnavnieku” Pēteri Brīniņu, dizaineri Kristapu Grundšteinu un citus.

Izstādes veidotāji raksta: “Veidojot dialogu ar Eiropas kultūras mantojumu un mūsu priekšstatiem par to, izstāde parāda mūsdienu cilvēku iespēju domubiedru lokā kļūt par vissvarīgākās vēsts nesējiem. Atsevišķo figūru nesaraujamā vienība ir izstādes dinamikas un vēstījuma izteiksmības pamatā. Mākslas darba saistība ar kristietību ir neapšaubāma, tomēr visupirms tas izceļ mūsu laikabiedrus to dažādībā un reizē kādas misijas vienotus. Šī izstāde ir par ideāliem, par katra cilvēka izvēlēto ceļu un par tiem, kas gatavi upurēt dārgāko garīgo vērtību vārdā.”

Skulptūras tapušas sešu gadu laikā. Skulptūru atliešanas tehnoloģija izstrādāta sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes zinātņu doktoru Genādiju Šahmenko. Plānots, ka skulptūras nākotnē ceļos uz Bruknas Kalna svētību kopienu, kur tiks izvietotas sakrālajā dārzā pie kopienas cilvēku celtās kapelas.

Sandis Aispurs (1983) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Vairāki mākslinieka darbi ir tapuši sadarbībā ar Brigitu Zelču-Aispuri Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas „Māksla publiskā telpā“ ietvaros, piemēram, „Klusā daba” Botāniskajā dārzā un „Mala” Viesturdārzā.

Izstāde Doma dārzā tiks atklāta trešdien, 17. oktobrī, pl. 17. To varēs apskatīt līdz 30. novembrim.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti