II Vēsturisko ērģeļu svētku “Latvija – ērģeļu zeme” noslēguma maratonkoncerts Rīgas Domā

14.oktobrī, plkst.18.00 Rīgas Doma katedrālē notiks  vērienīgs maratonkoncerts  Otro Vēsturisko ērģeļu svētku Latvija – ērģeļu zeme ietvaros. Notikumā dalību ņems divdesmit deviņi Latvijas  ērģelnieki no visiem Latvijas novadiem, kā arī solisti. Mūziķi ir apvienojušies, lai glābtu Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeles (1913), kuras ir trešās lielākās četru manuālu vēsturiskās ērģeles Latvijā. Ērģeles ar 56 reģistriem ir uzbūvējusi slavenā E.F.Walcker&co ērģeļbūves firma. 

Simboliski II Vēsturisko ērģeļu svētku ietvaros Latvijas ērģelnieki aicinās ziedot šim unikālajam instrumentam, atskaņojot latviešu un ārzemju ērģeļmūziku uz Rīgas Doma baznīcas instrumenta, kas ir šo ērģeļu vecākā māsa. Projekta ietvaros būs apskatāma bērnu un  jauniešu zīmējumu izstāde “Mana ērģeļu zeme’’, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas mākslas skolām 2017.gadā. Izstāžu veidošanā ņēma dalību vismaz 200 bērni un jaunieši. Klausītājiem būs ekskluzīva iespēja video translācijā  vērot ērģelnieku spēli pie Rīgas Doma ērģelēm.

Ieeja par ziedojumiem Liepājas Sv.Annas baznīcas ērģelēm.

Ziedojumus ir iespēja ieskaitīt arī draudzes kontā ar norādi  “Ziedojums Liepājas Sv.Annas ev. lut. baznīcas ērģelēm” Konta numurs –  LV28UNLA0050018017806 (bankas kods UNLALV2X), reģ.nr.90000097406.

https://www.facebook.com/LatvijaErgeluzeme/

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti