“Magis Europe” dalībnieki no dažādām valstīm iepazina arī Latviju

Lietuvā un Latvijā no 23.jūlija līdz 31.jūlijam aizvadīts vērienīgs pasākums kristīgiem jauniešiem “Magis Europe 2019”, kura ietvaros varēja piedalīties dažādos piecu dienu “eksperimentos” – mākslas, ekoloģijas, sociālajā, kā arī svētceļojumā vai klusuma rekolekcijās. Noslēgumā ap 200 dalībnieku pulcējās Kauņā, kur notika svētā Ignācija no Lojolas svētki un jezuītu darbības Lietuvā 450 gadu svinības.

Kopā norisinājās desmit eksperimenti – divi Latvijā un astoņi Lietuvā. Latvijā notika sociālās kalpošanas eksperiments ar Kalkutas māsām Rīgā un svētceļojums Latgalē, kurā piedalījās jaunieši no Lietuvas, Ungārijas, Slovākijas, Beļģijas un Meksikas. Grupu pavadīja jezuītu priesteris no Polijas. 16 svētceļnieki mēroja ceļu no Sarkaņiem uz Ludzu, pēc tam uz Kaunatu, Andrupeni un Aglonu. Sirsnīgs paldies visiem priesteriem un viesmīlīgajiem cilvēkiem, kas mūs uzņēma un palīdzēja ceļā!

Ārzemju viesi atzinīgi novērtēja skaisto Latvijas dabu, siena zārdus un ezeru pārbagātību. Par lielāko piedzīvojumu izvērtās laivu brauciens salām bagātajā Ežezerā, kad nācās glābt ūdenī ielekušu suni, mācīties airēt un ļauties neziņai navigācijas pazušanas dēļ. Galapunktā visi nonāca līdz ar tumsu – laimīgi, lai gan pavisam noguruši un izsalkuši.

Laura no Meksikas: “Šī bija mana pirmā svētceļojuma pieredze, un tā padarīja mani pazemīgu. Es neuzdrošinājos sūdzēties par karstumu, par tulznām, par izmirkušām kājām. Es varēju tikai lūgties par visiem brāļiem un māsām, kas ir spiesti pamest savas mājas, savas ģimenes. Par tiem, kas nepazīst miera, par tiem, kam pasaule ir uzgriezusi muguru un kas ir spiesti migrēt. Es jutu Dieva mīlestību ikkatrā dāvanā, mums mērojot šīs zemes plašumus. Es mācījos pieņemt savus ceļabiedrus, redzēt mīlestību viņos un pašai būt mīlestībai viņiem. Mācījos dalīties lūgšanās, nogurumā, klusumā, sapņos un arī bailēs. Mēs sākām ceļu katrs par sevi, bet beidzām kā kopiena.”

Noslēgumā Kauņā vispirms notika izlīgšanas vakars, kad Kauņas jezuītu baznīcā meditatīvā noskaņā – klusumā vai Tezē dziesmu pavadījumā – bija iespēja pārdomāt savas vājības, lūgt piedošanu un nožēlot grēkus. Otrajā dienā notika dažādas darbnīcas – sveču liešana, klinšu kāpšana, ekskursija mākslas biennālē, Kauņas modernās arhitektūras apskate u.c. Vakarā “Magis” dalībniekiem bija unikāla iespēja pašā Kauņas vecpilsētā, pie Rātslaukuma, uz jumta ļauties Latīņamerikas deju ritmiem. Par spīti tulznām un savilktiem muskuļiem deju virpulī dedzīgi iejuka arī mūsu svētceļnieki. Daudzi atzina, ka tā bijusi gada labākā ballīte.

Trešajā dienā “Magis Europe 2019” noslēdzās ar grandiozu svētā Ignācija no Lojolas svētku Svēto Misi. Dalībnieki sirsnīgi apskāvās, zinot, ka kopā būšanas laiks tūlīt, tūlīt būs beidzies – paliks vien siltas atmiņas un jaunas draudzības. Daudzi jau apņēmīgi ieplānoja nākamgad doties uz “Magis Europe 2020”, kas notiks no 1.līdz 9. augustam Ungārijā.

“Magis Europe” ir tikšanās platforma jauniem cilvēkiem, kas ir ieinteresēti ignāciskajā garīgumā. Programma piedāvā iespēju iegūt unikālu pieredzi trīs dažādos līmeņos – piedzīvot personīgo izaugsmi, padziļināt attiecības ar Dievu un veidot starpkultūru dialogu. “Magis” mērķis ir palīdzēt piedzīvot Dieva tuvumu, kļūt vērīgam un pamanīt, kā Viņš darbojas mūsu dzīvē. “Magis” ir lūgšanu ceļojums, dabas skaistuma meditācija, individuālas garīgās sarunas un dalīšanās piedzīvotajā ar citiem.

“Magis” pirmsākumi meklējami 1997. gadā, kad tas aizsākās kā neliels svētceļojums pirms Pasaules Jauniešu dienām Parīzē. Lietuvā “Magis” rekolekcijas notiek jau septīto gadu, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku. Savukārt “Magis” Latvijā notiek jau trešo gadu.

“Magis Europe 2019” organizēja Lietuvas un Latvijas Jezuītu province. Sīkāka informācija, kā arī fotogalerijas un video: https://www.facebook.com/MAGISEU.

Magis Latvijas organizācija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti