Garīgā semināra pirmajā kursā studijas sākuši divi studenti

Šoruden Rīgas Starpdiecēžu augstākā garīgā semināra pirmajā kursā studijas sāka divi studenti – viens no Rēzeknes-Aglonas, otrs no Jelgavas diecēzes. Kopā ar vēl diviem studentiem, kas Garīgā semināra 3. kursā atgriezušies pēc akadēmiskā gada, seminārā mācās 12 semināristi.

Studijas pirmajā kursā šogad uzsāka Vladislavs Glušins no Rēzeknes-Aglonas diecēzes Daugavpils Jēzus Sirds draudzes. Viņš ir dzimis 1990. gada 3. maijā Daugavpilī. No 2011. gada sācis aktīvi piedalīties draudzes dzīvē un kalpot Svētajā Misē par ministrantu. Piedalījies Alfa kursā, pēc tam pats vadīja lekcijas un bija grupu līderis. Viņš aktīvi apmeklēja Svētā Jāzepa vīru kopienu, palīdzējis zupas virtuvē, maznodrošinātajiem lasīja un skaidroja Evaņģēliju, kā arī ik gadu dodas svētceļojumā uz Aglonu.

Savukārt Vladimirs Veličko nāk no Jaunbornes Svētā Krusta atrašanas draudzes. Viņš ir dzimis 1993. gada 15. septembrī Daugavpilī Pjotra un Irēnas Veličko ģimenē. Ģimenē aug vēl divi dēli.

Pamatizglītību Vladimirs ir ieguvis Salienas vidusskolā un vidējo izglītību ar automehāniķa specializāciju – Daugavpils Valsts tehnikumā. Apmēram 18 gadus viņš kalpojis Svētajā Misē kā ministrants un pēc tam arī kā lektors, lasot lasījumus latviešu un krievu valodā. Kopā ar ģimeni aktīvi piedalījies draudzes dzīvē, dažādos pasākumos un darbos. Vairākas reizes ir gājis svētceļojumā uz Aglonas sanktuāriju.

Studijām Garīgajā seminārā šogad bija pieteikušies trīs kandidāti.

LRKB IC; Foto: Baiba Motivāne

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti