RARZI notiks saruna par seksualitāti un garīgumu

Ceturtdien, 10. oktobrī, Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) aicina interesentus uz starpdisciplināru semināru “Seksualitāte un garīgums: teoloģiskie un psiholoģiskie aspekti”. Tā mērķis ir piedāvāt tālākizglītības iespējas pastorālā darba veicējiem, garīdzniekiem, psihiskās veselības aprūpes un sociālās jomas profesionāļiem, kā arī citiem klausītājiem, kuriem interesē teoloģijas un psiholoģijas starpdisciplinārā dialoga jautājumi.  Dažādu viedokļu apmaiņas rezultātā seminārā varēs meklēt iespējas, kā integrētā veidā sniegt psiholoģisko un pastorālo palīdzību situācijās, kurās cilvēki saskaras ar savas seksualitātes ievainotību.

“Garīgums un seksualitāte šķiet viena no otras ļoti attālas, reti kad tās tiek pieminētas vienā sarunā. To mijiedarbība un integrācija nav viegli izprotama un vēl grūtāk īstenojama, jo īpaši spriedzes apstākļos. Tomēr personas iekšējā integrācija balstās dialogā un harmonijā starp visiem personības aspektiem un līmeņiem. Kā seksualitāte, tā personas atvērtība garīgumam slēpj sevī apbrīnojamu spēka potenciālu, saņemtu no Radītāja. Tāpēc ir svarīgi runāt par abām dimensijām kā savstarpēji saistītām realitātēm, jo tās veido integrālu veselumu cilvēka vajadzību un vērtību pasaulē.” raksta viena no semināra rīkotājam psiholoģe Inese Lietaviete.

Paneļdiskusijā piedalīsies RARZI profesore, teoloģe Baiba Brūdere, psihologs Marks Jermaks, Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs, Baltijas Pastorālā institūta pasniedzējs Edgars Mažis un sertificēta ģimenes psihoterapeite Kristīne Maže. Diskusiju vadīs jezuītu tēvs Jānis Meļņikovs un I. Lietaviete.

Seminārs turpinās jau pērn RARZI aizsākto diskusiju ciklu par garīguma integrāciju un mijiedarbību ar dažādām dzīves sfērām, uzsverot cilvēku kā vienotu veselumu. Pērn šajā ciklā tika diskutēts, piemēram, par depresiju, šizofrēniju. Ciklu plānots arī turpināt. Viens no pasākumiem notiks sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kapelānu dienestu. Tas būs seminārs ārstiem un medicīniskajam personālam par ētikas jautājumiem saistībā ar nāvi un sērošanas procesu.

Dalības maksa 10. oktobra pasākumā ir 10 eiro, ja summa tiek pārskaitīta līdz 7. oktobrim, pasākumā dienā – 15 eiro. Pēc semināra būs iespēja saņemt tālākizglītības apliecību par dalību seminārā. Lai pieteiktos, jāreģistrējas elektroniski šeit.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti