Liepājā skatāma izstāde “Bībeles izteicieni attēlos”

Liepājas Svētā Jāzepa katerāles tornī līdz šī gada maijam būs skatāma izstāde „Bībeles izteicieni attēlos“. Izstāde 22. februārī tika atklāta koncertzāles „Lielais dzintars“ telpās.

Izstādē ir aplūkojami plakāti ar Bībeles citātu vizuālu attēlojumu. Izstādes saturiskā materiāla autore ir Ulrike Kurta (Ulrike Kurta), Liepājas Universitātes goda doktore no Vestfālenes koledžas Paderbornā, Vācijā, un ilustrāciju autore ir mākslas maģistre Darina Vibohova (Darina V?bohov?) no Slovākijas. U. Kurta norāda, ka izstādes mērķis ir ar valodas starpniecību attēlot mūsu kopīgās Eiropas kultūras vērtības. Tāpēc ar Vecās un Jaunās Derības starpniecību tiek atgādināts gan par valodas kultūras mantojumu, gan mūsu Rietumu civilizācijas vērtībām un identitāti. Izstādes apmeklētāji caur Bībeles sakāmvārdiem, kas ir vairāk nekā 2000 gadus veci, spēj palūkoties uz Svēto Rakstu aktualitāti arī mūsdienās, atklājot mūsu kopīgās Rietumeiropas civilizācijas kultūras iezīmes.

Pēc tam izstāde ceļos atpakaļ uz Vāciju, bet vēlāk uz Maskavu. Izstāde ir daļa no Vestfālenes koledžas īstenotā projekta „Origin is Future“. Tās veidošanā piedalījās Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas mācībspēki un skolēni.

LRKB IC; Foto: Pāvels Jurs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti